Zapas wody pitnej na ranczo (i dla innych miejsc)

Mogłoby się wydawać, że w naszym kraju problemy takie jak brak elektryczności czy wody nie powinny mieć miejsca, niemniej jednak zdarzają się dość regularnie – z powodu burzy, suszy, w czasie śnieżyc, silnego wiatru, powodzi… Nie mając wpływu na pogodę, możemy jedynie starać się załagodzić skutki jej negatywnego wpływu.

Z tego powodu, nie tylko ze względów ekologicznych, rozwijają się “zielone” technologie, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Dzięki nim nawet w przypadku uszkodzenia czy zniszczenia sieci energetycznych domy nie pozostaną bez elektryczności.

Woda pitna jest jednak większym problemem, ponieważ deszczówka wymaga uzdatniania, by nadawała się do tego celu. Nie każde miejsce nadaje się na wykopanie studni, ani też nie zawsze studzienna woda spełnia wymagania stawiane wodzie przeznaczonej do picia. W tej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie ze zbiorników, które pozwolą przechowywać duże ilości wody przez dłuższy okres czasu: odpowiednie plastikowe zbiorniki na wodę pozwolą utrzymać jej właściwą jakość i nie dopuszczą do jej zanieczyszczenia.

Zapas wody, nie tylko pitnej, jest szczególnie istotny dla posiadaczy zwierząt. Ludzie wymagają ok. 1,5 l wody dziennie, natomiast zwierzęta często potrzebują znacznie więcej. Z tego powodu, gdy mieszka się w okolicy, w której zdarzały się dłuższe przerwy w dostawach wody, warto pomyśleć o takim doraźnym rozwiązaniu, które pozwoli przetrwać okres aż do naprawy awarii sieci wodociągowej.

zbiornik na wodę