odkurzanie centralneodkurzanie centralne

Zalety odkurzania centralnego

Odkurzacze centralne w wielu nowoczesnych domach wyparły już klasyczne urządzenia. To dlatego, że ich stosowanie niesie ze sobą sporo korzyści – zanieczyszczenia usuwane są poza pomieszczenie, dlatego powietrze we wnętrzu jest czyste i wolne od alergenów.

Odkurzanie centralne wysokiej klasy

odkurzanie centralneDzięki odkurzaczowi centralnemu możemy szybko i skutecznie pozbyć się całkowicie kurzu, brudu, jak i roztoczy oraz różnego rodzaju pyłów. Kolejną zaletą jest to, że urządzenie nie redukuje dużego hałasu – jego agregat znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym, dlatego odkurzanie pokojów przebiega w ciszy. Odkurzacze centralne wykorzystywane są nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także w dużych obiektach handlowych czy przemysłowych. Nowoczesne przemysłowe odkurzanie centralne opiera się na wysokiej klasy instalacji. Odkurzacze o naprawdę dużej mocy ssącej wyposaża się w specjalne filtry, które dostosowane są do ciężkich zanieczyszczeń – sadzy, pyłu budowlanego, cementu czy gipsu. Urządzenia są przystosowane do pracy ciągłej, dlatego sprawdzą się w miejscach takich jak hale produkcyjne, w których podczas dnia pracy na bieżąco powstają nowe zanieczyszczenia.

odkurzanie centralneodkurzanie centralneAutomatyczne sterowanie pozwala na szybkie wykonywanie potrzebnych czynności – na przykład na opróżnienie kosza. Nowoczesne menu umożliwia też przeprowadzanie kontroli filtra oraz kontroli zużycia energii. Zamontowane w urządzeniu systemy automatycznego czyszczenia filtra działają dzięki wykorzystaniu strumienia sprężonego powietrza. To sprawia, że użytkownicy odkurzaczy centralnych nie muszą się właściwie o nic martwić. Podczas montażu urządzenia należy pamiętać o tym, że jednostka nie powinna znaleźć się w pobliżu źródeł ciepła. W przypadku, gdy zależy nam na odkurzaniu centralnym budynku wielokondygnacyjnego – wówczas jednostka centralna powinna być zamontowana na najniższym poziomie. Mimo iż nie wymaga ona specjalnego mocowania, warto zwracać uwagę na to, aby powierzchnia, na której znajdzie się jednostka, była równa i gładka. Profesjonalne firmy zajmujące się instalacją systemów ogrzewania centralnego dokładnie określają także rozmieszczenie rur w budynku – z uwzględnieniem zasady, że ich długość powinna być jak najkrótsza (chyba że stanowiłoby to utrudnienie podczas montażu, wówczas lepiej wybrać wariant dłuższy).

Rury próżniowe w instalacjach ssących mogą być zainstalowane w dowolny sposób – poziomo, pionowo, ukośnie, opadająco lub wznosząco. Przy montażu systemu bardzo często wykorzystuje się przestrzeń w stropach lub prowadzi się instalacje pod podłogą.