piec do centralnego

Zakup pieca do centralnego ogrzewania

Jeżeli poszukujemy dobrego pieca do centralnego ogrzewania, powinniśmy zrezygnować z urządzeń starszych generacji, ponieważ nie spełniają one już norm europejskich. O wiele lepiej zdecydować się na nowoczesne rozwiązanie, ponieważ przyniesie one więcej korzyści. Po pierwsze, nowoczesne piece obecnie charakteryzuje zmniejszona emisja substancji trujących do atmosfery. Jest to niezwykle ważne w obliczu dzisiejszych globalnych problemów takich jak smog.

Zalety dobrego pieca co

piec do centralnegoKażdy, nie tylko osoby troszczące się o środowisku, powinien wybierać ekologiczny piec, ze względu właśnie na ograniczenie smogu. Warto wspomnieć, że właśnie w związku z tym problemem, nierzadko ekologiczne, nowoczesne piece, są obecnie dofinansowywane przez urzędy miasta oraz gmin. Po złożeniu odpowiedniego wniosku, możemy ubiegać się o zwrot części kosztów, jakie ponieśliśmy w związku z zakupem. W zależności od gminy czy miasta, taki zwrot może wynosić nawet 80% wartości kotła. Zatem za naprawdę dobry, nowoczesny piec do centralnego ogrzewania, zapłacimy raptem 20% jego ceny. To dla wielu osób, które normalnie nie mogłyby sobie pozwolić na taki kocioł, pozytywna wiadomość. Kolejna oszczędność może wynikać z zamówienia takiego pieca przez internet, prosto od producenta.

piec do centralnegoWielu producentów oferuje bowiem darmową dostawę, a zamówienie realizowane jest w ciągu tygodnia roboczego. Oczywiście koszty to tylko jedna strona medalu, powinniśmy bowiem zwracać szczególną uwagę na parametry techniczne kotła, aby spełniał on wszystkie nasze oczekiwania. Na przykład, wymiary pieca powinny być dostosowane do wielkości naszej kotłowni. Standardowym piecem jest taki o szerokości korpusu 61 cm, głębokości 96 cm, a wysokości 108 cm. Z pozostałymi elementami zestawu szerokość wynosi jednak 120 cm, a wysokość – 140 cm. Należy to uwzględnić przy zakupie, aby potem nie martwić się, że nasza kotłownia jest zbyt mała dla danego pieca. Znaczenie mają także podzespoły zastosowane w piecu. Zwróćmy uwagę między innymi na podajnik, powinien być nowoczesny i zautomatyzowany, wówczas ograniczymy własną pracę przy kotle do minimum, co będzie dla nas prawdziwą oszczędnością czasu.

Kolejna sprawa to dobór odpowiedniego paliwa. Obecnie największą popularnością cieszą się paliwa na ekogroszek, chociaż w kotłach z podajnikami uniwersalnymi można to paliwo stosować na zmianę z miałem. Ale w ofertach znajdziemy także piece na pellet, wybór zależy od nas. Z pewnością warto uwzględnić, które paliwo jest najtańsze na rynku, i dobrać pod nie wydajny piec.