projektowanie wnętrz

Wymarzony projekt aranżacji wnętrza dla fotografa

Dom to miejsce, które może kojarzyć nam się nie tylko z azylem. Niektórzy z nas często przeznaczają część swojego „M” na mini biuro lub pracownię, tak jak np. specjaliści zajmujący się grafiką, fotografią lub osoby wykonujące rękodzieło. Świadomy i adekwatny dobór materiałów przez architektów to esencja funkcjonalnego projektowania wnętrz zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i w rozwiązaniach dedykowanych dla obiektów administracji i użyteczności publicznej.

Projektowanie wnętrz dla fotografa

projektowanie wnętrzBardzo często osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą decydują się na to, żeby w domu zaadaptować funkcjonalną przestrzeń do pracy, m. in. z uwagi na to, że wynajęcie biura czy studia w mieście wiąże się z dużymi kosztami wynajmu, co generuje dodatkowe opłaty. Jeżeli chodzi o profesjonalne projektowanie wnętrz, pierwszym, o co należy zadbać przygotowując rozwiązanie adaptacji przestrzennej dla domowego studio fotograficznego warto rozważyć wygodny i praktyczny podział metrażu, w którym wyszczególnimy część, w której znajdzie się biurko oraz komputer, garderobę i miejsce, w którym będziemy trzymać rekwizyty oraz właściwą część przeznaczoną do aranżacji sesji zdjęciowych. Projektując ergonomiczne miejsce pracy dla fotografa przy wyborze pomieszczenia w domu powinniśmy kierować się przede wszystkim łagodnym i ciepłym światłem. Mimo iż w trakcie realizacji sesji w studio rzadko będziemy posługiwać się światłem dziennym, dobre doświetlenie wnętrza ograniczy konieczność zastosowania dodatkowych modyfikatorów światła.

projektowanie wnętrzDodatkowo, chcąc zapewnić sobie szeroki wachlarz możliwości oraz dobre parametry do wykonywania zdjęć w domowym studio warto będzie zdecydować się na paletę barw bazującą przede wszystkim na wszelkich odcieniach bieli. Klimatyczne studio, charakteryzujące się prostotą form i barw pozwoli na stworzenie atmosfery spokoju i elegancji. W trosce o profesjonalizm oraz budowanie wizerunku zawodowego fotografa warto także zaaranżować w studio galerię swoich najlepszych prac. Bezpiecznym miejscem będzie np. ściana nad biurkiem lub częścią wypoczynkową w studio. Unikajmy natomiast ścian znajdujących się naprzeciwko planu zdjęciowego, ponieważ mogą niefortunnie odwracać uwagę osób fotografowanych.

Przygotowują galerię wybierajmy zdjęcia o zbliżonej estetyce, unikajmy jednak dużych fotografii portretowych. Ciekawy efekt zapewni nam dobór zróżnicowanych formatów, dzięki czemu zdynamizujemy całą kompozycję, a co za tym idzie również atmosferę aranżacji przestrzennej w domowym studio fotograficznym.

Więcej informacji na stronie: https://www.patrykkowalski.eu/