świetliki z poliwęglanu

Wydajne świetliki z poliwęglanu

Niezwykle często poszukujemy odpowiedniego kompromisu pomiędzy wyglądem, a funkcjonalnością. Przedmiot posiadający tylko jedną z tych cech, nie będzie się zbyt dobrze sprawdzać, ani cechować dużą wydajnością. Szczególnie zwraca się na to uwagę we wszelkiego rodzaju obiektach przemysłowych, czy usługowych.

Świetliki z poliwęglanu są popularne

świetliki z poliwęglanuGdyż tam muszą one jednocześnie nie odrzucać swoim wyglądem, oraz pełnić rolę bardzo funkcjonalną. W takich obiektach, różnorakie elementy konstrukcyjne muszą być dość wytrzymałe, gdyż ryzyk ich uszkodzenia jest spore ze względu na ilość niebezpiecznych czynności wykonywanych w takim miejscu. Przykładem są chociażby szyby, które nie są zawsze najlepszym rozwiązaniem. W dużych fabrykach, czy na straganach dość dobrym pomysłem jest posiadanie oszklonych elementów dachu, aby dostarczyć do środka odpowiednią ilość światła, co pozwoli nam na zaoszczędzeniu na oświetleniu, a pracownikom będzie się lepiej pracować w towarzystwie światła dziennego. Szkło jest jednak materiałem bardzo kruchym i niezwykle podatnym na uszkodzenia, dlatego też nie jest najlepszą opcją na instalację tego typu. Spotykane są cały czas sytuacje jak szło pęka pod naporem śniegu, czy od długotrwałego działania gradu.

świetliki z poliwęglanuBardziej nowoczesną i popularną opcją są świetliki z poliwęglanu na dach, które używane są dzisiaj praktycznie wszędzie. Zwykle konstrukcje tego typu wykonane są z poliwęglanu komorowego, aby zmaksymalizować ilość dostarczanego światła do środka budynku. Tego typu konstrukcje często spotykamy na wszelkiego rodzaju straganach, przystankach autobusowych, czy właśnie w budynkach przemysłowych. Zwykle korzysta się z nich w zaokrąglonym kształcie, który dodatkowo zwiększa wysoką już wytrzymałość, daje dobre wrażenie estetyczne i pozwala na załamanie większej ilości światła, które intensywnie przedostaje się do środka takiego budynku. W tej kwestii, poliwęglan jest zdecydowanie wydajniejszy od tradycyjnego szkła, gdyż poza przepuszczaniem światła słonecznego, zwiększa on też jego intensywność. Tego typu konstrukcja jest niezwykle funkcjonalna i wytrzymała, materiał z którego została wykonana jest niezwykle trwały i charakteryzuje się dość sporą twardością i odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia manualne.

Prezentuje się on także bardzo dobrze i może zostać uformowany w dowolny kształt na potrzeby konkretnego projektu, co jest zdecydowanie bardziej problematyczne z użyciem szkła tradycyjnego. Dodatkowo w świetlikach tego typu jest możliwość zamontowania elementu uchylnego w dowolnym miejscu konstrukcji.