malarnia proszkowa

Wydajne lakiernie proszkowe w Bydgoszczy

Wykonywanie odpowiednich lakierów o bardzo wysokiej jakości jest niezwykle popularne. Producenci prześcigają się w stosowaniu nowoczesnych technologii, które w jeszcze bardziej efektywny sposób ułatwiają dekorowanie produktów. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych sposobów lakierowania rożnego rodzaju materiałów jest malowanie przy użyciu specjalnych proszków poliestrowych i epoksydowych.

Malarnia a specjalistyczny sprzęt

malarnia proszkowaZ takiej usługi można skorzystać właściwie w każdym regionie, jednak jeżeli zależy nam na pomalowaniu większych elementów warto odwiedzić bydgoskie firmy. Pomimo, że lakierowanie proszkowe jest tak popularne, nie zawsze możemy użyć tej metody. Powłokami proszkowymi właściwie nie pokrywa się wyrobów z drewna. Jest to spowodowane tym, że ten naturalny materiał cały czas pracuje. W zależności od zmian temperatury oraz wilgotności powietrza puchnie lub kurczy się w dowolny sposób. Nie da się w żaden sposób zapanować nad tym procesem, dlatego pokrycie elementów z tego naturalnego materiału nie byłoby efektywne. Tak twarde warstwy doskonale sprawdzają się w przypadku detali wytworzonych ze stali, aluminium oraz niektórych tworzyw sztucznych. Ze względu na wysoką temperaturę panującą w piecach polimeryzacyjnych, większość tworzyw sztucznych nie może być poddawana temu procesowi, ponieważ podczas działania wysokiej temperatury zaczynają się uplastyczniać i tracić swoje właściwości.

malarnia proszkowaKażda malarnia proszkowa w Bydgoszczy musi posiadać również bardzo specjalistyczny sprzęt do wykonywania trwałych powłok lakierniczych. Maszyny te są bardzo drogie, jednak inwestycja ta z pewnością się opłaci. Szczelne komory lakiernicze oraz piece polimeryzacyjne są koniecznością, jeśli chcemy uzyskać powłoki najwyższej jakości. Dzięki tym urządzeniom farba w proszku będzie rozprowadzona w równomierny sposób, a podgrzewane cząsteczki równomiernie się uplastycznią. Dzięki temu powłoka proszkowa będzie nie tylko bardzo praktyczna, ale również będzie cechować się wysokimi walorami estetycznymi. W bydgoskich lakierniach proszkowych zwraca się również szczególną uwagę na odpowiednie przygotowanie elementów. Proces ten jest niezwykle czasochłonny.

Ze stalowych detali należy bowiem usunąć wszystkie zanieczyszczenia i każdy kawałek starej farby, ale też przede wszystkim je odtłuścić. Tylko, jeżeli bardzo szczegółowo oczyścimy wyrób, proszkowa powłoka lakiernicza będzie odpowiednio przylegać do ścian wyrobów. Ochrona przed korozją jest możliwa tylko wtedy, gdy pozbędziemy się wszystkich ognisk już występującego utleniania.