Wylewka do baterii

Wybór wylewki do baterii

Podstawowym elementem armatury sanitarnej jest zawsze bateria. Wylewka powinna być odpowiednio dopasowana, pod względem długości oraz kształtu, aby korzystanie z umywalki było naprawdę komfortowe. Chyba nie chcielibyśmy, aby przy zwykłym myciu rąk czy twarzy woda rozchlapywała się na boki, gdyż bardzo szybko mokra byłaby nie tylko nasza twarz i umywalka, ale także podłoga.

Wylewka do baterii musi być szczelna

Wylewka do bateriiTo dlatego warto rozważnie przystąpić do wyboru baterii umywalkowej – poświęćmy temu trochę czasu, wówczas będziemy mieć pewność, że wybór będzie właściwy. Istotę stanowi tu to, jaką jakością odznacza się wylewka do baterii, czy jest też odpowiednio szczelna. Ważna jest również wygoda użytkowania. W ofertach producentów mamy baterie jednouchwytowe, które są naprawdę wygodne w użyciu, z kolei nadal dostępne baterie dwukurkowe to jednak obecnie rozwiązanie mało modne. Chyba że stylizujemy łazienkę na retro. Tutaj wybór jest więc prosty, zwłaszcza że przy baterii jednouchwytowej o wiele szybciej można ustawić właściwą temperaturę wody. Według specjalistów, stosując taką baterię, zużycie wody potrafi spaść nawet o 25%. Co zaś jeśli chodzi o wspomnianą na samym początku długość wylewki do baterii? Chodzi o to, aby nie była ona zbyt długa, tylko idealnie dopasowana do wielkości umywalki.

Wylewka do bateriiZbyt długa wylewka może sprawić, że puszczony z niej strumień będzie dosięgał do obrzeży umywalki, a być może i poza nią. Zazwyczaj na długie wylewki do baterii decydujemy się jedynie w kuchni (zlewozmywaki są jednak zwykle dużo większe niż umywalki łazienkowe). W łazience o wiele lepiej sprawdza się krótki kran, ale pamiętajmy o tym, aby przed zakupem ocenić także stopień nachylenia wylewki. Będzie to miało wpływ na wygodę użytkowania, poza tym ma znaczenie dla zasięgu strumienia wody. Oczywiście kolejnym istotnym czynnikiem przy zakupie wylewki będzie z pewnością dla wielu osób jej cena. Tutaj jednak różnica kilku czy kilkunastu złotych nie powinna być dla nas istotna. Lepiej postawić na produkt, co do którego wysokiej jakości mamy stuprocentową pewność. Producenci takich wylewek dbają o to, aby były one całkowicie szczelne. Kolejna ważna kwestia to po prostu estetyka wylewki – możemy wybrać kran prosty, falisty czy też wygięty w jakiś sposób.

Jak widać, choć z pozoru wydaje się, że wybór wylewki do baterii nie powinien stanowić problemu, tak naprawdę nie możemy podjąć go pochopnie. Wpływ na decyzję ma wiele różnych czynników. Warto dokładnie przeanalizować każdy z nich, aby zakupić wylewkę nie tylko ładnie wyglądającą, ale też szczelną.