Wybór praktycznych listew przypodłogowych

Na styku podłogi ze ścianą umieszczane są listwy przypodłogowe, które spajają te dwie powierzchnie. Bez listew podłoga wygląda na niekompletną. Listwy pełnią ważną funkcję, ponieważ chronią one ściany przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami podczas mycia podłóg. Dzięki barierze w postaci listwy przypodłogowej można swobodnie przestawiać meble w mieszkaniu, nie martwiąc się o uszkodzenie ścian, ponieważ odpowiednia grubość listew zapewnia im ochronę. W związku z powyższym warto zdecydować się na wyższe listwy przypodłogowe z solidnego, odpornego na uszkodzenia materiału.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Jak wiadomo, listwy przypodłogowe pełnią wiele praktycznych funkcji, zatem ich wybór jest bardzo ważny. Popularne są solidne listwy przypodłogowe Mardom Decor do domu, które mogą być wykonane ze specjalnego polimeru lub poliuretanu. Tańszą, lecz równie skuteczną opcją są listwy wykonane z polimeru, który jest trwały i odporny na uszkodzenia. Materiał ma również wysoką odporność na wilgoć, zatem może być stosowany w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Podczas kontaktu z wilgocią listwy nie pęcznieją ani nie ulegają odkształceniom, więc z powodzeniem stosowane są w łazienkach czy pralniach.

Listwy dostępne są zazwyczaj o długości 200 cm, a ich grubość oraz kształt zależny jest od indywidualnych preferencji klienta i jego potrzeb. Aby obliczyć potrzebną ilość listew, należy dodać do siebie długości ścian oraz odjąć szerokości drzwi. Producent radzi, żeby na straty i połączenia przewidzieć około 5-10%. Listwy przypodłogowe stanowią eleganckie wykończenie cokołu wykończeniowego podłóg. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość samodzielnego pomalowania listew, tak aby idealnie pasowały do wnętrza. Listwy przypodłogowe Mardom Decor pokryte są specjalną warstwą wygładzającą o satynowym wykończeniu i białym kolorze. Produkt jest gotowy do montażu, zatem osoby, które potrzebują białych listew przypodłogowych, nie muszą ich już malować. Jeśli jednak klient będzie miał na to ochotę, warstwa wygładzająca jest również warstwą podkładową.

Odpowiednio zaprojektowane listwy przypodłogowe poza ochroną ścian, mają również służyć w ukryciu kabli. Dzięki systemom do rozprowadzania kabli są one niewidoczne, a pomieszczenie wygląda schludnie bez zbędnych, plączących się pod nogami kablami. Listwy przypodłogowe świetnie również maskują szczeliny dylatacyjne, które niezbędne są w panelach. Dzięki takiej szczelinie podłoga może odpowiednio pracować, a dobrze dobrana listwa przypodłogowa pozwoli na zamaskowanie jej.