szafy do zabudowy

Wnęki w mieszkaniu

Wiele mieszkań zostało tak zaprojektowanych, że posiadają wnęki. Wbrew pozorom nie jest to wada, a zaleta takiego domu, ponieważ wnęki można z powodzeniem wykorzystać i to w bardzo różnorodny sposób, zależy, w jakim pomieszczeniu się one znajdują. Jeśli dobrze to przemyślimy, stworzymy funkcjonalne, a przy tym ładne, mieszkanie.

Szafy do zabudowy w przystępnej cenie

szafy do zabudowy Wnęki najczęściej spotkać możemy w przedpokoju, salonie, pod schodami, a także na poddaszu. Każda wnęka może być wykorzystana w rozsądny sposób. Jeśli chodzi o salon, to najczęściej jest to wnęka troszkę większa niż wielkość telewizora, bo to bowiem telewizor jest tam najczęściej umieszczany. Ciekawą opcją jest wyróżnienie wgłębienia, na przykład poprzez pomalowanie go na inny kolor niż pozostałą część ściany. Jeżeli użyjemy jaśniejszego koloru, wówczas wnęka będzie optycznie płytsza, jeśli zaś zastosujemy ciemną barwę, wtedy wnęka wyda się jeszcze głębsza. Jak widać, mamy wiele interesujących możliwości, można też na przykład wykorzystać diody LED do oświetlenia takiej wnęki. Zupełnie inne wnęki znajdują się zwykle w przedpokoju – tam najczęściej decydujemy się na szafy do zabudowy – cena w Warszawie jest przystępna, dlatego ich zakup nas nie zaboli. Jeżeli postawimy w przedpokoju szafy ze skrzydłem z lustrem, wówczas równocześnie optycznie powiększymy pomieszczenie. To wielki plus, ponieważ przedpokoje są zawsze długie i wąskie, i wyglądają niekorzystnie. Jasny kolor ściany i lustro po całej przeciwnej stronie sprawią, że przedpokój nie będzie już przytłaczał. Wnęki w przedpokoju mogą służyć przechowywaniu wielu sezonowych przedmiotów.

szafy do zabudowy Na przykład zimowych kurtek, jak też letniego wyposażenia takiego jak śpiwory, materace czy namiot, z których korzystamy tylko w czasie wyjazdu. Aby wykorzystać dobrze całą przestrzeń wnęki, podzielmy ją na strefy. Na górze znajdą się letnie rzeczy sezonowe, w części środkowej umieśćmy rurę na wieszaki z zimowymi ubraniami, zaś w dolnej części dobrze jest zostawić miejsce na buty. Oczywiście możemy w takiej wnęce przechowywać także odkurzacz czy chemię gospodarczą. Wszystko zależy od nas. Zdarza się, że w planie mieszkania znajduje się wnęka w sypialni. I tę można wykorzystać jako garderobę, podobnie jak w przypadku przedpokoju skrzydło szafy powinno być pokryte lustrem, w ten sposób po ubraniu się od razu sami będziemy mogli ocenić naszą stylizację danego dnia.

I tutaj mała sypialnia zostanie przez takie lustro powiększona, dlatego jest to kolejną zaletą. Jak widać, wnęki tak naprawdę mają wiele plusów, trzeba tylko umiejętnie je wykorzystać.