Urządzamy pokój w stylu myśliwskim cz. 3

Styl myśliwski nie może obyć się bez odpowiednich dodatków, które jasno wskażą, co było jego inspiracją: wnętrze potrzebuje trofeów i motywów zwierzęcych.antler-865683_640

Bardziej klasyczna wersja wystroju zakłada wykorzystanie poroży zwierząt do ozdobienia ścian i ogółem przedmiotów wykonanych z np. rogu. Wypchane drobne zwierzęta czy ptaki, łeb dzika – po tym można poznać pokój prawdziwego myśliwego. Do tego klimatu dopełnią zawieszone na ścianach przedmioty związane z myślistwem, takie jak trąbki sygnałowe, myśliwski nóż, kusza czy strzelba (w Polsce nie wolno do tego wykorzystywać sprawnej broni, więc np. strzelba powinna mieć przewierconą lufę lub być jedynie atrapą), a także skóra wilka czy niedźwiedzia na ścianie, fotelu lub przed kominkiem. W ostateczności może je zastąpić skóra owcy bądź krowia, choć ta druga nada raczej ranczerskiej atmosfery.
Na skórze przy kominku może leniuchować jak najbardziej żywy ogar czy też zwykły kundelek: oba będą równie dobrze grzały w stopy.

Druga wersja zakłada, że zwierzęta w wystroju będą jedynie inspiracją. Pojawią się wówczas w obrazach z sielskimi scenami z lasu, na zdjęciach czy fototapetach. Wieszak w formie rozłożystego poroża każdy zapamięta na długo, podobnie jak lampy, których podstawa będzie fakturą i formą przypominać rogi. Prawdziwą ozdobą może zostać ładnie wyeksponowane pióro dużego ptaka, na przykład orła, udające pióro do pisania. Skóry zwierząt – sztuczne – również będą ciekawie się prezentować. Interesującym dodatkiem okaże się lustro w nietypowej ramie, na przykład ułożonej z okrągłych kawałków drewna.

zwierzęta w lesie

broń