Urządzamy pokój w stylu myśliwskim cz. 2

Meble w pokoju myśliwskim powinny być drewniane, a swoim wyglądem i estetyką nawiązywać do minionych epok – lub z nich pochodzić, zamiast stanowić jedynie kopie.

Najlepiej sprawdzają się meble utrzymane w stylu dworkowym lub eklektyczne, które również się składają się na styl dworkowy. Meble powinny być stosunkowo proste i dające wrażenie przytulności, nie przeładowane ozdobami. Meble eklektyczne są bardzo różnorodne, ponieważ nawiązują do różnych epok i w różnym stopniu je wykorzystują: czasem stanowią ich kopie, a czasem jedynie efekt inspiracji nimi. Ich charakterystyczną cechą jest bogata dekoracja snycerska.

Obecnie bez trudu można w Polsce znaleźć meble sprowadzane m. in. z zachodu, które wpisują się w założenia mebli potrzebnych do pokoju myśliwskiego, niejednokrotnie ozdabiane są scenami z polowań, przez co są szczególnie warte uwagi. Takie meble, zwykle po niewielkich tylko pracach związanych z uch odnowieniem, można z powodzeniem wykorzystać w aranżacji wnętrza. Celowo postarzone będą prezentować się wyjątkowo urokliwie.

Meble w pokoju myśliwskim – zwykle kojarzonym z bardzo męskim stylem – nie powinny występować w nadmiarze i przytłaczać. Jeśli nie jest to absolutnie konieczne, lepiej ograniczyć ich ilość do tych najbardziej niezbędnych.