Urządzamy pokój w stylu myśliwskim cz. 1

Styl myśliwski, nawiązujący do tradycji łowów na grubego i mniejszego zwierza, w swojej klasycznej odmianie jest surowy i męski – niewiele w nim miejsca na detale kojarzone z bardziej kobiecymi stylami. Dziś wyjaśnię, czym należy kierować się w tworzeniu takiego wnętrza.

Styl myśliwski sięga po naturalne materiały w kolorach ziemi, jest przy tym dość staroświecki i prosty. Nie ma w nim miejsca na plastik, tandetę i krzykliwe barwy.
Ściany i sufit obowiązkowo powinny być jasne, najlepiej białe, lub wyłożone drewnianą boazerią. Sufit podkreślą drewniane belki w swoim naturalnym kolorze, celowo postarzane lub bielone. Podłoga również musi być drewniana, ale można ją także zastąpić np. gresem imitującym wygląd drewna lub wyglądającym naturalnie “ziemiście”.

Dostępne kolory to kolory ziemi, a więc poza wspomnianą wcześniej bielą można korzystać z beżów i brązów oraz zieleni, najlepiej ciemnej.

Wnętrze może dodatkowo ozdabiać – i ogrzewać – kominek. Można zdecydować się na wkład kominkowy lub pomyśleć o biokominku w odpowiednio stylowej oprawie.

O reszcie wystroju, dodatkach i konkretnych propozycjach na nie opowiem w kolejnym wpisie. kominek i mur pruski

belkowany suit i lampa