umywalki stojące

Umywalki stojące – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Aranżując wnętrze łazienki, dbamy przede wszystkim o to, by była ona komfortowa w użytkowaniu, a przy tym wyjątkowo ładnie się prezentowała. Jest wiele gadżetów i akcesoriów łazienkowych, które poprawiają wygląd łazienki, jednak warto skupić się na tych podstawowych produktach. Wchodząc do pomieszczenia, naszą uwagę najczęściej przykuwa umywalka – to, w jakim stylu jest utrzymana, jaki ma kształt i gdzie jest umiejscowiona.

Umywalki w różnych kształtach

umywalki stojąceSpora część osób decyduje się na montaż umywalek stojących. Gdzie będą stanowiły najodpowiedniejszy, funkcjonalny dodatek? Tego typu armatura wolnostojąca to wybór dla osób, ceniących sobie przede wszystkim oryginalność i wysoką elegancję. Najczęściej montowana jest ona w nowoczesnych wnętrzach o dużej przestrzeni użytkowej. Stanowi pojedynczy, odrębny element wyposażenia łazienki i nie jest łączona z zestawami półek, blatów lub szuflad. Sam wygląd umywalki skutecznie przykuwa uwagę, jednak w przypadku mniejszych pomieszczeń może zajmować zbyt dużo przestrzeni, przez co sprawi trudności w swobodzie poruszania się po łazience. Stylowe umywalki stojące można dobierać w zależności od stylu, w jakim utrzymana jest łazienka – armatura może mieć różne kształty, w tym okrągły, prostokątny lub nieco bardziej nietypowy.

umywalki stojąceProdukt ma piękne, ozdobne kształty przypominające rzeźbę – w razie potrzeby możemy go zamontować na zewnątrz, ozdabiając przy tym ogród. Taka armatura dostępna jest w wielu rozmiarach, różni się też materiał, z jakiego jest wykonana. Jej główne rodzaje to ceramiczna (najbardziej popularna), kamienna (o charakterystycznym, niepowtarzalnym wyglądzie), a także wykonana z konglomeratu (będąca tańszą alternatywą dla kamienia naturalnego). Umywalki wolnostojące warto zamontować w obiektach użyteczności publicznej, gdyż najczęściej nie ma potrzeby montażu półek lub szafek, w których przechowuje się przedmioty codziennego użytku. Produkt pozwala na swobodę montażu, dlatego nie ma konieczności umieszczenia umywalki przy ścianie – możemy ją równie dobrze usytuować na środku pomieszczenia. Umywalki stojące są produktem nadającym wnętrzu ciekawego charakteru – to połączenie pięknego designu ze swobodą aranżacji pomieszczenia.

Armaturę wybiera się głównie do łazienek o większych wymiarach, decydując przy tym o jej kształcie, wymiarach, a także materiałach, jakich użyto do produkcji. Umywalka jest wspaniałą dekoracją pomieszczenia i z pewnością przykuje uwagę każdego odwiedzającego. Warto przejrzeć galerię zaaranżowanych wnętrz z udziałem armatury wolnostojącej i zainspirować się gotowym produktem.