wytrzymała taśma poliestrowa

Taśma poliestrowa do pakowania

Ładunek, który posiada nietypowy kształt lub spore gabaryty, może być ciężki do utrzymania na palecie w stabilnej pozycji, jeżeli dodatkowo go nie zabezpieczymy. To dlatego towary na palecie nigdy nie stoją „luzem”. Zanim znajdą się na swoim miejscu w magazynie, muszą być odpowiednio zapakowane. 

Rodzaje taśm do pakowania

wytrzymała taśma poliestrowaDo pakowania służy między innymi wytrzymała taśma poliestrowa, która dostępna jest w różnych rodzajach. To taśma PET typu WG lub GW, czyli miękka, która charakteryzuje się tkaną włóknistą strukturą. Ale w ofertach producentów dostępne są także taśmy poliestrowe twarde, taśmy stalowe oraz taśmy polipropylenowe, wszystkie mogą mieć różne szerokości, dlatego można bez problemu dobrać zabezpieczenie do danego ładunku. Choć wszystkie rodzaje taśm mają swoje zalety, to właśnie taśmy poliestrowe cieszą się największą popularnością. Te wyroby o miękkiej, włóknistej strukturze, są bowiem najbardziej uniwersalne. Za ich pomocą można zabezpieczać ładunki, jak i paczki oraz przesyłki. Nadają się do pakowania ręcznego, jeśli tylko posiadamy odpowiednie narzędzia pozwalające na szybkie i precyzyjne wiązanie. Konieczne są też wtedy akcesoria w postaci drucianych zapinek. Wielką zaletą tego typu taśmy jest wyjątkowo duża wytrzymałość na zerwanie. Dobre parametry techniczne sprawiają, że włóknista taśma poliestrowa jest bardzo często wybierana przez zakłady produkcyjne, jak i firmy kurierskie.

wytrzymała taśma poliestrowaJeśli chodzi o taśmę poliestrową twardą, ta uważana jest za wartościową alternatywę wobec taśmy stalowej. Taśma twarda sprawdza się do pakowania towaru, który będzie składowany na zewnątrz. Charakteryzuje się bowiem bardzo dobrą odpornością na czynniki atmosferyczne, zwłaszcza na wysoką temperaturę oraz promieniowanie UV. Warunki zewnętrzne nie mają więc wpływu na właściwości takiej taśmy, która przez cały czas użytkowania jest nadal tak samo wytrzymała i trwała. Dlaczego jednak ta taśma jest lepsza od stalowej, która przez długi czas miała wielu zwolenników? Dlatego, że nie ulega korozji – używając taśmy poliestrowej, nie uświadczymy rdzawych, nieestetycznych plam, ładunek będzie zawsze w stanie idealnym.

Taśmy stalowe są używane już chyba jedynie w przemyśle ciężkim, na korozję odporne są jedynie te, które posiadają ocynkowaną i lakierowaną powłokę, jednak są one o wiele droższe od twardych taśm poliestrowych, dlatego nadal znajdują się na straconej pozycji. Jak widać, wybór taśm do pakowania jest naprawdę szeroki, ale wiele wskazuje na to, że to taśmy poliestrowe mają najlepsze właściwości.