szablony do malowania

Szablony do malowania – warto stosować na ranczu?

Remonty są męczące dla każdego z nas. Zazwyczaj wiąże się to z koniecznością sprzątania, obklejania okien taśmą, wykładania tekturowych podkładów na podłogę, zakrywania mebli foliami. Zajmuje to wiele pracy, a po wszystkim pozostaje mnóstwo sprzątania, jednak co zrobić kiedy chcemy, aby nasze wnętrze wyglądało inaczej?

Szablony do malowania to dobre rozwiązanie

szablony do malowaniaObecnie dekoratorzy wnętrz wychodzą na przeciw konsumentom, szukając nowych rozwiązań umożliwiających łatwe i szybkie odświeżenie wnętrza, bez pracochłonnych zabiegów. Jednym z takich rozwiązań są szablony do malowania. Umożliwiają one ozdobę ściany za pomocą dowolnej grafiki. Szablony malarskie wykonane są zazwyczaj z pół milimetrowego tworzywa sztucznego. W przeciwieństwie do ostatnio również popularnych naklejek na ściany są one wielokrotnego użytku, w związku z czym motyw możemy powtórzyć na ścianie w wielu miejscach, bez konieczności kupna kilku szablonów. Dodatkowo dużą zaletą jaką posiadają szablony na ścianę jest fakt, że możemy otrzymać je w różnych rozmiarach, a poza tym o różnym motywie wybranym przez nas. Inny sposób dotyczy zmiany wyglądu mebli, bez konieczności kupna nowych. Wystarczy nam odrobina chęci, czasu, a także dwie puszki farby i papier ścierny.

Mowa tutaj oczywiście o meblach shabby chic. Ten sposób obróbki i nadania nowego życia mebla, potrafi zdziałać cuda. Ze starej nieatrakcyjnej komody możemy uzyskać całkiem inną, pasującą do nowej aranżacji wnętrza. Nie jest to zabieg pracochłonny, ale wymaga pewnego przygotowania i miejsca, gdzie moglibyśmy zeszlifować mebel.