wentylatory transportowe do trocin

Systemy odpylania do zakładu przemysłu drzewnego

Przemysł drzewny wymaga zastosowania wielu specjalnych maszyn i urządzeń, które w innych gałęziach przemysłu nie są wykorzystywane. Mowa tu między innymi o wentylatorach transportowych, które pozwalają szybko i skutecznie pozbyć się trocin, wiórów czy pyłu drzewnego.

Wentylatory do trocin wysokiej jakości

wentylatory transportowe do trocinDzięki pozbywaniu się odpadów powstałych podczas procesu obróbczego, można zachować najwyższą czystość na stanowisku pracy. Producenci, którzy chcą być poważani w branży odpylania, przygotowują dla klientów szeroki wybór rozwiązań. Prezentują między innymi wentylatory promieniowe, znajdują zastosowanie jako urządzenia pozwalające na pneumatyczny transport materiału. Dzięki nim maszyny, przy których użytkowaniu konieczne jest stosowanie dodatkowej wentylacji, będą mogły pracować bez przeszkód. Najlepsze wentylatory transportowe do trocin powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najczęściej spotkać możemy więc urządzenia, których obudowa została wykonana z wysokogatunkowej stali, charakteryzującej się właściwościami trudnościeralności. Aby jednak dodatkowo ją zabezpieczyć, często stosuje się też dodatkową warstwę poliestrową. Z kolei jeśli chodzi o wirnik, bardzo istotne jest to, aby był on odpowiednio wyważony – zarówno za pomocą metody statycznej, jak i dynamicznej.

wentylatory transportowe do trocinW zależności od potrzeb, wybrać możemy wentylator, który posiada łopatki zakrzywione do przodu, lub do tyłu. Producent dostarcza też worki filtrujące, a w przypadku nie skomplikowanych systemów, a małych odpylaczy, wraz z urządzeniem dostajemy też plastikowy worek na wióry i pyły lub też możemy zdecydować się na metalowy pojemnik na odpady. Wśród dodatkowego wyposażenia wymienia się też wstrząsarkę. Jeśli chcemy zamontować w zakładzie przemysłowym profesjonalny system odpylania, oprócz wentylatorów konieczne będzie stworzenie rurociągów. W ofertach dobrych producentów znajdziemy więc niezbędne części do filtracji przemysłowej, a więc nie tylko rury, ale też elementy łączące oraz kształtki. Dużą popularnością cieszą się na przykład kanały prostokątne, ale asortyment u najlepszych firm z pewnością jest o wiele szerszy. Dzięki bogatemu asortymentowi każdemu z właścicieli zakładu przemysłu drzewnego z pewnością uda się stworzyć wydajny, efektywny system odpylania, który pozwoli na zachowanie odpowiednich warunków higieny oraz bezpieczeństwa na miejscu pracy.

Biorąc pod uwagę to, że pyły drzewne są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, filtracja przemysłowa jest rozwiązaniem po prostu obowiązkowym dla przedsiębiorców z branży drzewnej.