mata do hydroizolacji

Sposoby na hydroizolację łazienki

Łazienka to pomieszczenie, w którym zawsze jest cieplej i panuje wyższa wilgotności niż w pozostałych pomieszczeniach w domu. W dodatku zarówno elementy białego montażu, jak i płytki ścienne i podłogowe są narażone na oddziaływanie różnych substancji chemicznych (zawartych w kosmetykach lub środkach czyszczących), przez co są narażone na uszkodzenia.

Nowoczesna mata izolacyjna

mata do hydroizolacjiŻeby uniknąć rys i pęknięć trzeba wybierać produkty wykonane z solidnych materiałów. Ceramiczne, czy betonowe elementy łazienki są także odporne na działanie wysokich temperatur. Co jednak z działaniem wody i wilgoci? Nie tylko może ona obniżać trwałość niektórych elementów i je niszczyć, ale także sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni, które są niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego trzeba szczególną uwagę przywiązać do hydroizolacji łazienki, tak by uniknąć nieprzyjemności w przyszłości. Sposobów na to jest wiele. Stosuje się między innymi folię w płynie, masy uszczelniające, jednak na szczególną uwagę zasługuje mata do hydroizolacji łazienki. Jasnoniebieska mata wykonana z polipropylenu jest bardzo łatwa w użyciu, nie kosztuje wiele, a także ma doskonałe właściwości izolacyjne.

mata do hydroizolacjiPrzede wszystkim można ją stosować pod płytki ceramiczne i kamienne, zarówno na ścianach jak i podłogach. Dzięki temu zyskujemy uniwersalną matę, którą można izolować różne powierzchnie. Mata jest miękka, jednak nierozciągliwa. Można ją zatem idealnie położyć na każdej powierzchni, ale nie będzie elastyczna, przez co nie rozerwie się w trakcie prac. Nie tylko jest odporna na działanie wody, ale także odporna na działanie alkaliów. Fakt iż jest cienka sprawia, że łatwo można ją ,,wsadzić” nawet w miejsca trudnodostępne np. przy skosach i rogach. Dobra mata od sprawdzonego producenta może być kładziona na tynkach gipsowych, cementowych, a nawet na betonie komórkowym. Dzięki temu matę hydroizolacyjną można położyć w każdej chwili, nawet jeśli początkowo myślało się o innym rozwiązaniu przeciw wodnym. Mata izolacyjna dobrze się trzyma zarówno podłoża, jak i okładziny. Nie tylko w łazience warto zadbać o odpowiednią hydroizolację. Również w kuchni, czy pomieszczeniach służbowych trzeba zastosować specjalną izolację przeciwwilgociową.

W ten sposób pomieszczenie zostanie zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem wody i wysokiej wilgotności powietrza. Warto celować w maty od renomowanych producentów, dzięki czemu kupi się produkt odporny na uszkodzenia, nierozciągliwy, nienasiąkliwy, a jednocześnie cienki i miękki, łatwy do zastosowania w każdym pomieszczeniu.