hitachi c7ss

Samodzielna obróbka drewna

Posiadanie stylowego, ale przy tym przytulnego mieszkania jest marzeniem wielu z nas. Oczywiście najprostszym sposobem, aby tak zaaranżować dom, jest skorzystanie z gotowych propozycji meblowych ze znanego szwedzkiego koncernu, które nie tylko dobrze się prezentują, ale przy tym są tanie.

Piła z dobrego sklepu

hitachi c7ssJednak osoby, które cenią sobie oryginalność, nie chcą powtarzać sprawdzonych i znanych rozwiązań – ambicja prowadzi je w innym kierunku. Wykorzystują własne zdolności manualne, aby stworzyć coś niepowtarzalnego – własne meble. Najprostszy do wykonania jest oczywiście stół. Wystarczy przyciąć drewno na odpowiednią długość i przygotować blat. Aby efekt był jak najlepszy, warto najpierw zaopatrzyć się w wysokiej jakości narzędzia, które ułatwią pracę. Z pewnością przydatna będzie piła tarczowa, czyli podstawowe urządzenie wybierane do obróbki drewna. Jest to elektronarzędzie, dlatego praca z nim nie wymaga od użytkownika wysiłku. W sklepach budowlanych znajdziemy szeroki wybór pilarek – warto zwrócić uwagę na moc urządzenia, a także głębokość cięcia. To są dwa najistotniejsze parametry, które będą mieć wpływ na późniejszy przebieg pracy. Moc urządzenia jest istotna, ponieważ dzięki niej możemy liczyć na wydajność cięcia – oznacza to, że pilarka z większą mocą będzie działać sprawniej, tarcza nie zwolni podczas zagłębiania się.

hitachi c7ssJeśli chodzi o głębokość cięcia – urządzenia są dostosowane do desek konkretnej grubości, jeżeli grubość cięcia podana przez producenta jest mniejsza niż grubość naszej deski – możemy się zawieść, że pilarka nie sprawdza się najlepiej. Dobrym wyborem w wielu sytuacjach będzie jednak piła hitachi c7ss, którą poleca wiele sklepów z narzędziami. Ten model piły posiada tarczę o średnicy 190 mm, a moc urządzenia wynosi 1050 W. Jednak to, co wyróżnia hitachi c7ss, jest silnik najnowszej generacji, który pozwala pile pracować pod dużym obciążeniem. Dodatkowo specjalne zabezpieczenie przeciwpyłowe zdecydowanie wpływa na komfort pracy – pyły są na bieżąco odprowadzane i w żaden sposób nie przeszkadzają użytkownikowi. Ergonomiczna, a przy tym trwała obudowa urządzenia, umożliwia jego długoletnią eksploatację bez żadnych problemów – wydaje się więc, że będzie to zakup na naprawdę długie lata.

Oczywiście zanim podejmiemy decyzję, warto rozejrzeć się pomiędzy produktami – być może jakiś inny producent oferuje piłę tarczową o podobnych parametrach, w konkurencyjnej cenie. Porównywanie własności pilarek jest bardzo przydatne – dzięki temu na pewno nie przepłacimy, a wybierzemy najlepsze dla nas urządzenie.