Izolacja pianką

Rozwiązania budowy domu z izolacją z pianki

Izolacja poddasza pianką staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularna. Można ją nakładać bezpośrednio na deskowanie, blachę, dachówkę, styropian czy papę. Dlatego można ją wykorzystywać podczas projektowania różnych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych dla domu.

Izolacja pianką podczas budowy stropów, ścian i dachu

ocieplenie poddasza piankąPierwszym przykładem jest wykonanie izolacji hydrotermiczna oraz akustycznej od środka budynku. W tym przypadki ocieplanie pianką będzie wynosiło piętnaście centymetrów. Najpierw nakłada się piankę poliuretanową w grubości około pięciu centymetrów, która gęstość objętościowa wynosi trzydzieści pięć centymetrów na metr sześcienny. Te rozwiązanie do doskonała hydroizolacja. Po wykonaniu tej warstwy wykonujemy powłokę o grubości około dziesięciu centymetrów, w tym przypadku pianka ma gęstość dwanaście kilogramów na metr sześcienny. Drugi przykład to hydroizolacja oraz izolacja akustyczna stropodachu lub poddasza. Ocieplanie poddasza pianką w tym przypadku wykonuje się, jako izolacje natryskowe o grubości jedenastu centymetrów, pianka ma gęstość trzydziestu pięciu kilogramów na metr sześcienny. Ta powłoka wystarcza jak hydroizolacja oraz izolacja termiczna i akustyczna. Zastępuje ponad dwadzieścia centymetrów wełny mineralnej. Trzeci przykład to izolacja termiczna oraz akustyczna stropu. Grubość pianki w tym przypadku wynosi dziesięć centymetrów. Wykorzystuje się do tego piankę lekką, której gęstość objętościowa wynosi dwanaście centymetrów sześciennych. Czwarty przykład, jaki zostanie opisany to izolacja termiczna oraz akustyczna ściany wewnętrznej, które grubość wynosi od siedmiu do dziesięciu centymetrów. Tutaj pierwsza warstwa wykonywana jest z pianki PUR o gęstości dwunastu kilogramów na metr sześcienny, a grubość powłoki wynosi siedem centymetrów. Można także w tym przypadku wykonać warstwę izolacji o grubości dziewięciu lub dziesięciu centymetrów, wszystko zależy od potrzeb. W Białymstoku, firma która wykonuje izolacje natryskowe, oferuje trzy rodzaje pianek, a mianowicie: system lekki (gęstość 12kg/m2), system o średniej gęstości (35kg/m2) oraz system z dużą gęstością (60kg/m2). Każdy ten rodzaj stosowany jest do innych pomieszczeń i izolacji innych przegród budowlanych.

Przedstawione rozwiązania są jedynie przykładowe. Wiadomo, że różnych rozwiązań jest tyle ilu projektantów czy firm, które zajmują się wykonywaniem izolacji natryskowej z pianki poliuretanowej. Jedno jest pewne to nowoczesne rozwiązanie ma wiele zalet i poza tym może służyć jako izolacja termiczna, akustyczna jak i hydroizolacja, więc na pewno coraz więcej osób będzie wybierało ten materiał.

Więcej rozwiązań izoalcyjnych można znaleźc na stronie: http://pianeo.pl