okna drewniane

Różnorodność w drewnianych oknach polskich producentów

W dzisiejszych czasach stosunkowo rzadko stosuje się okna wykonane z drewna. Zdecydowanie najpopularniejsze są okna z tworzywa sztucznego PVC, czyli najczęściej widywane białe okna wszechobecne na każdym możliwym osiedlu. Nie ma to większego znaczenia czy w domkach jednorodzinnych, czy w blokach.

Okna drewniane wysokiej jakości

okna drewnianeOkna te są po prostu wszędzie. Są one praktyczne i przy tym bardzo tanie, dlatego też odnalazły swoje miejsce w budownictwie polskim, które było raczej biedne po zmianie ustroju. Jednak coraz częściej zaczynamy stosować okna drewniane, pomimo tego, że dalej są one stosunkowo rzadkie. Okna tego typu moją ogromną ilość plusów. Przede wszystkim wyglądają one bardzo dobrze. Prezentują się wyśmienicie w połączeniu z drewnianymi drzwiami, meblami i odpowiednim wystroju domu. Dają one niesamowicie fajny klimat zimą przy kominku, z którego światło załamywane na naturalnym drewnie wygląda po prostu cudownie. Dodatkowo otoczenie samego naturalnego drewna bardzo korzystnie wpływa na człowieka i jego nastrój. Jednak na tym nie kończą się plusy takich okien, polskie okna drewniane – producent stawia bardzo często na jakość. Przede wszystkim są one więc niesamowicie wytrzymałe. Naturalne drewno jest bardzo twarde, szczególnie jeśli zamówimy okna takie z dębu, albo kasztana. Zwiększa to kwestie bezpieczeństwa w naszym domu, gdyż takie okno zwyczajnie trudniej sforsować, niż takie tradycyjne, plastikowe. Naturalne drewno jest także naturalnym izolatorem ciepła.

okna drewnianePoprzez strukturę tworzoną przez lata idealnie zatrzymuje ono ciepło i nie pozwala przedostać się zimnu na drugą stronę. W połączeniu z uszczelkami wysokiej jakości i odpowiednim ociepleniem okna tego typu gwarantują bardzo małą utratę ciepła, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić na ogrzewaniu w domu i zachować wygenerowane ciepło na zdecydowanie dłużej. Drewniane okna występują także w wielu bardzo oryginalnych wzorach, często montowane są z klasycznym szprosem wiedeńskim, czy międzyszybowym, które oprócz świetnego wyglądu zwiększają także bezpieczeństwo. Istnieje mniejsza szansa, że potencjalny włamywacz będzie chciał porwać się na szybę dodatkowo przełożoną drewnianymi listwami. Dodatkowo producenci często są bardzo otwarci na wszelkiego rodzaju możliwe modyfikacje. Często można wybrać sobie gatunek drewna z jakiego chcemy mieć wykonane okno, jednak polecane są gatunki występujące w Polsce, gdyż jest to pewniejsze źródło, co pozwala na wykonanie produktu o większej jakości.

Często także można z producentem dogadać się co do wszelkich zdobień, kolorów, czy dodatkowych środków antywłamaniowych. Zwykle nie jest to zbyt sztywna oferta, dlatego warto z niej korzystać jak najbardziej.