1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00
Rodzaje rolet okiennych

Rodzaje rolet okiennych

Firany i zasłony powoli znikają z naszych domów, ustępując miejsca roletom okiennym. To rozwiązanie bardziej praktyczne, ale też szyte na miarę. Jest bowiem wiele rodzajów rolet, którymi warto się zainteresować. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Kupić rolety ekranowe czy może plisowane?

Rolety okienne z różnych materiałów

rolety okienneJak dbać o ich czystość, by przez długi czas zachowały swój wygląd? Najbardziej powszechne są rolety ekranowe. Mogą być wolnowiszące lub umieszczone w specjalnej kasecie z prowadnicami. Sprawdzają się w pomieszczeniach każdego typu. Można je montować w oknie kuchennym, w salonie, sypialni lub biurze. Zakłada się je również w placówkach użyteczności publicznej (przedszkolach, szkołach, przychodniach i szpitalach). Rolety okienne tego typu szyte są ze zwijanego pasa materiału (poliestru, włókna szklanego lub PCV). Może być on różnej jakości, na co należy zwracać uwagę. Jeśli wybierzemy opcję tańszą, w przypadku której tkanina będzie cieńsza, z czasem może się odbarwić pod wpływem działania promieni słonecznych. W domach coraz częściej montowane są też rolety dzień-noc. Wyglądają bardzo efektownie, są też ciekawym elementem dekoracyjnym. Są podwójne, uszyte z poziomych pasów materiałów, między którymi pozostawiono przerwy. Wyróżniają się najczęściej bardzo dobrą jakością (są droższe od rolet ekranowych), wykonuje się je ponadto z grubszych materiałów.

rolety okienneWielu zwolenników mają również rolety okienne rzymskie. Przywodzą na myśl zasłony, stąd stanowią ciekawe uzupełnienie pomieszczeń, które zaaranżowano na styl rustykalny, wiejski. Szyje się je z tkanin, które mogą zostać wzmocnione fiszbinami. Po pociągnięciu za sznurek składają się, tworząc dekoracyjne fale. Materiał podchodzi do góry równomiernie i nie opada, podobnie jak dzieje się w przypadku rolet austriackich. Produkuje się je z różnych tworzyw, z których największą popularnością cieszy się woal. Ciekawą opcją są ponadto rolety plisowane. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie rolety okienne, niezależnie od modelu, wymagają pielęgnacji. Nie trzeba tych zabiegów co prawda przeprowadzać tak często jak w przypadku tradycyjnych zasłon, niemniej dwa razy w roku warto je odkurzyć i przetrzeć wilgotną szmatką. Zabrudzenia, zwłaszcza pozostawione przez owady, trzeba usuwać na bieżąco. Wybór rolet okiennych jest na rynku ogromny.

Każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie oraz dostosowany do wymiarów okna (w tym celu przed zakupem wykonuje się dokładne pomiary). Dobrze jest zamówić je ponadto u zaufanego sprzedawcy, który dysponuje wieloma modelami oraz bogatym wzornikiem. W ten sposób łatwiej nam będzie dokonać wyboru, ale też będziemy mieć pewność, że kupimy produkt, który będzie nam służyć przez lata.

Close Menu