ogrodzenia panelowe

Rodzaje nowoczesnych ogrodzeń

Budownictwo to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina. Zmienia się wiele rzeczy. Powstają domy autonomiczne i inteligentne, bramy garażowe ze świetnymi zabezpieczeniami, jest świecąca kostka brukowa, czy ogrzewanie podłogowe. Również w temacie ogrodzeń wiele się zmieniło. Pojawiają się nowe modele, które lepiej pasują do nowoczesnych domów, niż siatka metalowa.

Ogrodzenia panelowe są eleganckie

ogrodzenia paneloweCo obecnie mamy do wyboru? Jednym modelem najczęściej wybieranym w sklepach są ogrodzenia panelowe z mazowieckiego. Takie ogrodzenia składają się z metalowych prętów ułożonych pionowo, które są zamocowane na betonowej podmurówce. Dzięki temu, że ogrodzenie nie stanowi całości (jak np. rozwijana siatka) to można je łatwo przenieść, zamontować, a także wymienić jedno przęsło, jeśli ulegnie ono zniszczeniu. Ogrodzenia panelowe są bardzo trwałe i stabilne. Nie gną się, nie odkształcają. Do tego klienci cenią ich prostotę i elegancki wygląd. Warto zaznaczyć, że ogrodzenia panelowe z mazowieckiego to dosyć obszerna kategoria. Opisywane powyżej ogrodzenia są ich najpopularniejszą odmianą. Są także ogrodzenia także składające się z paneli, ale mają grube listwy układane poziomo. Na jednym przęśle może być ich cztery, czy kilkanaście, w zależności od grubości jednej listwy.

ogrodzenia paneloweTaki typ ogrodzenia panelowego zdecydowanie zapewni większą prywatność na działce. Przerwy między listwami są naprawdę niewielkie, więc nie trzeba już kupować siatek cieniujących czy sadzić tui. W dodatku ogrodzenia mają różne kolory, takie jak brązowy, szary czy czarny, przez co łatwiej jest je dopasować do koloru budynku. Bardzo podobne do takich ogrodzeń są także ogrodzenia żaluzjowe. Różnią się one tylko ułożeniem listew poziomych. W pierwszym przypadku było to prostopadle do słupków, listwa była jedna pod drugą. Tutaj listwy są ułożone tak jak aluminiowe żaluzje, czyli pod lekkim kątem, skierowane są w dół. W tym wypadku prześwitów w zasadzie nie ma. Jeśli ktoś jest zainteresowany bardziej fantazyjnymi ogrodzeniami to powinien złożyć zamówienie w punkcie kowalstwa artystycznego. Tam doświadczeni pracownicy wykonają ogrodzenia z motywem roślinnym, przęsła ogrodzeniowe zakończone półokrągłymi łukami, czy też furtki stylizowane na dawną epokę.

Taka opcja będzie o wiele droższa niż zakup gotowych ogrodzeń, nie mniej jednak takie ogrodzenie będzie się wyróżniało na tle innych. Zatem jeśli chodzi o ogrodzenia nowoczesne to zarówno osoby ceniące sobie prostotę i elegancję, jak i artystyczne projekty znajdą coś ciekawego dla siebie w sklepie budowlanym.