Meble kuchenne

Rodzaje frontów kuchennych

W kuchni niezwykle popularne są obecnie meble frontowe, które można ze sobą łączyć na różne sposoby. Tego typu meble kuchenne, jak już sama nazwa sugeruje, przywierają szczelnie do ścian kuchni, tworząc tym samym duży, zabudowany front. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza w mniejszych kuchniach, w których frontowe blaty znajdujące się nad szafami umożliwiają wygospodarowanie dodatkowego miejsca na stół kuchenny.

Meble kuchenne z laminowanymi frontami

Meble kuchenneZ jakich tworzyw wykonywane są obecnie kuchenne meble frontowe? Dobór odpowiedniego dla nas tworzywa, z którego zostaną wykonane meble kuchenne jest niezwykle istotny, ponieważ dany surowiec warunkuje automatycznie sam wygląd kuchni. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się zwłaszcza kuchenne fronty laminowane, które wykończone są odpornymi na zarysowania tworzywami sztucznymi. Fronty te są ponadto pokryte błyszczącą warstwą lakieru, który wykazuje właściwości żaroodporne i wodoodporne. Bardzo podobne do mebli laminowanych są fronty lakierowane, których podstawowym budulcem są jednak popularne dziś płyty MDF nabłyszczane specjalnym lakierem. Lakier ten występuje w wielu kolorach, jednak niestety nie jest już tak odporny na zarysowania jak lakier stosowany we frontach laminowanych.

Meble kuchenneSporą popularnością w polskich kuchniach wciąż jeszcze cieszą się również fronty drewniane (najczęściej produkowane są one z drewna sosnowego oraz bukowego), które choć prezentują się bardzo atrakcyjnie (szczególnie modne jest teraz białe, surowe drewno), to jednak są również narażone na destrukcyjne działanie wilgoci, która z czasem może kruszyć meble od środka. Drewniane meble kuchenne powinno się więc odpowiednio impregnować, zazwyczaj do tego celu stosuje się specjalne woski oraz spraye ochronne. Osoby, które cenią sobie nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo często decydują się również na szklane meble kuchenne, które produkuje się również z aluminiowych ramek. Meble te wykazują właściwości wodoodporne, jednak jak wiadomo szkło jest podatne na zarysowania oraz pęknięcia, należy się więc obchodzić z nim delikatnie. Współczesne firmy meblarskie oferują swoim klientom spory wybór mebli kuchennych, które wykonane są z różnego tworzywa.

Decydując się na remont kuchni warto rozważyć również zamówienie mebli na wymiar, które będą dedykowane bezpośrednio naszej kuchni. Tego typu meble pozwolą nam bowiem zagospodarować więcej przestrzeni, fachowcy nadzorujący projekt z całą pewnością zaproponują nam wówczas ciekawe rozwiązania, które sprawią, że nasze meble frontowe będą ze sobą spójne i przede wszystkim nie będą one przytłaczać sobą wnętrza.