projektowanie wnętrz

Remont generalny starego budynku

Stare budynki mają swój niewątpliwy urok i klimat, który przyciąga miłośników sztuki i architektury, nierzadko znudzonych tym, co oferuje nowoczesne budownictwo.

Nowy projekt do starego wnętrza

projektowanie wnętrzNależy jednak pamiętać, że stare budynki mogą oznaczać dziesiątki problemów, o które w nowszych budynkach nikt nie musi się martwić: konieczność wymiany rur, oświetlenia, poprawienie ocieplenia, wysuszenie budynku i tak dalej. Kolejną bardzo ważną kwestią jest, rzecz jasna, aranżacja wnętrz: w starszych budynkach trudniej jest wykorzystać dowolny styl, należy go dostosować do osobliwości wnętrza, takich jak bardzo wysokie pomieszczenia, wąskie klatki schodowe i korytarze, duże okna z wnękami i tak dalej. Dla kogoś, kto nie ma na co dzień wiele do czynienia z aranżacją wnętrz może się to okazać zadaniem ponad siły: w takim momencie z pomocą powinien przyjść architekt wnętrz, który ma doświadczenie w projektowaniu wystroju podobnych miejsc. Dobry architekt potrafi podkreślić urok i wszelkie zalety wnętrza, równocześnie sprawiając, że nie będzie przytłaczające, krzykliwe czy niefunkcjonalne.

projektowanie wnętrzPonieważ coraz modniejsze staje się łączenie klasycznego wystroju z nowoczesnym, na przykład starych drewnianych schodów z balustradą z metalu i szkła czy starych mebli i kryształowych żyrandoli z betonowymi posadzkami, warto znaleźć takiego projektanta, który się na tym zna. Dzięki takiemu projektowi wnętrze ożyje, przestanie przypominać muzeum, a stanie się komfortowym ale i nowoczesnym mieszkaniem. Jednym z najciekawszych przykładów na takie projektowanie wnętrz jest kościół w Utrechcie zamieniony na mieszkanie. Dzięki starannie przemyślanemu projektowi sakralny budynek zamienił się w niezwykłe wnętrze mieszkalne, pełne wszechobecnej na ścianach bieli, drewnianych podłóg, nowoczesnych mebli i wielobarwnego światła wpadającego przez oryginalne witraże. Trudno wyobrazić sobie podobny projekt w Polsce, jednak nie ulega wątpliwości, że z biegiem lat stare budynki w centrach miast, takich jak na przykład pełen zabytków Gdańsk, coraz częściej będą łączyły w swoich wnętrzach klasyczny wystrój z nowoczesnymi elementami.

Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku odpowiednie zrównoważenie tych elementów, tak aby stworzyć spójne, funkcjonalne miejsce. Łatwo tu o przesadę i kiczowatość, tym bardziej więc pomoc specjalisty od projektowania wnętrz będzie potrzebna, aby uzyskać interesujący efekt. Zadba on nie tylko o ogólny styl wystroju wnętrza, ale także o wszystkie detale, które pomogą w stworzeniu właściwego klimatu i będą cieszyły oko przez lata.

Zainteresowanych nietuzinkowym wystrojem wnętrz zapraszam po więcej ciekawych informacji na stronę: http://ip-design.pl