drewniany dom

Ranczo pod strzechą?

Tradycje ranczerskie w naszym kraju nie mają ani głębszych korzeni, ani większej dach strzechowypopularności. Dlatego dla tych, którzy chcieliby trzymać się lokalnych tradycji w budowie i wystroju domu, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zorientowanie się w temacie tradycyjnego budownictwa danego regionu.

Dawny styl i materiały budowlane z powodzeniem można połączyć ze współczesną technologią, dzięki czemu budynek nie będzie w niczym ustępował innym, bardziej współczesnym w formie. Będzie za to posiadał niepowtarzalną cechę, do której inne nie mogą nawet aspirować: wyjątkowy wygląd i typowo słowiańskiego ducha.

drewniane schodyRegionalna architektura wcale nie musi być nudna. Z powodzeniem można wykorzystać ją jako główne źródło inspiracji na każdym etapie projektowania domu i jego wystroju. Domy budowane na wzór tradycyjnych mogą być wykonane z cegły, drewna, bali, gliny czy kamienia. Mogą posiadać dachy ze strzechy lub też pokryte gontem, dranicą, tradycyjnymi rodzajami dachówek…

W wystroju wnętrza z pewnością będzie dominowało drewno z dodatkiem kamienia, a klasycznie białe ściany stworzą ciekawe tło dla reszty wystroju. Na przykład – typowo myśliwskiego.

 dom z bali