akcesoria do sauny - klepsydra

Przydatne akcesoria do sauny

Pobyt w saunie ma niewątpliwie wiele zalet. Pozwala nie tylko się zrelaksować i wypocząć, ale także pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, przyspiesza metabolizm, oczyszcza skórę, czy wspomaga układ odpornościowy. Żeby jednak w pełni cieszyć się sesją w saunie to trzeba koniecznie zaopatrzyć się w doskonałe akcesoria, które nie kosztują wiele, a na pewno nie raz się nam przydadzą.

Jakie akcesoria są przydatne w saunie?

klepsydra do saunyZ pewnością warto zainwestować w poduszki do sauny. Są one robione z materiałów odpornych na wysokie temperatury oraz wysoką wilgotność powietrza. Mogą być stosowane jako poduszki na siedziska, pod głowę, czy nogi. Poduszki dostępne są w różnych kształtach, kolorach i wzorach. Można je zatem dobrać nie tylko do swoich potrzeb, ale także do wystroju i stylu sauny. Kolejna rzecz jaką warto kupić to klepsydra do sauny. Zwykle ma ona drewnianą podstawę i szklane ,,naczynie” w którym znajdują się ziarnka piasku. Dzięki klepsydrze wiadomo ile czasu, spędziło się w saunie. Nie można przekraczać tego czasu, bo jest to niezdrowe, a wręcz szkodliwe. Z kolei zawieszenie zegara w saunie nie byłoby dobrym pomysłem. Jego tarcza by zaparowała więc i tak nie byłaby widoczna.

akcesoria do sauny - klepsydra Z kolei gwoździe czy haczyki na których byłby zawieszony, mogłyby zardzewieć od wilgoci w saunie. Klepsydra jest mała, poręczna, a przy tym stylowa. Trzecia ciekawa opcja to zakup olejów zapachowych. Można je dolewać do wody którą polewa się kamienie, nalać do ceramicznej miseczki lub kominka i postawić w saunie, czy dolać do specjalnego dyfuzora. Olejki nie tylko sprawią, że podczas sanowania będziemy czuli przyjemny zapach. Każdy olejek eteryczny ma również swoje właściwości. Na przykład olejek z eukaliptusa pomoże odetkać górne drogi oddechowe, a olejki z owoców cytrusowych będą działały pobudzająco i stymulująco. Należy zaznaczyć, że są one bardzo wydajne, więc jeden olejek starczy na bardzo długo. Z innych akcesoriów można wymienić dekoracyjne oświetlenie ledowe, cebrzyki, pareo lub inną osłonę do noszenia w saunie, czy też środki czyszczące i konserwujące do drewna.

Podsumowując, warto jest zainwestować w praktyczne i przydatne akcesoria do sauny. Miękkie poduszki sprawią, że wygodnie będzie się nam siedziało nawet przez długi czas. Dzięki klepsydrze zawsze będziemy wiedzieli kiedy skończyć sesje, a olejki sprawią, że zaczniemy lepiej oddychać. Wszelkie akcesoria można zazwyczaj kupić w firmach zajmujących się budową i sprzedażą saun – tam znajdziemy ich najszerszy wybór i w razie potrzeby będziemy mogli podpytać sprzedawców o to co wybrać.