żaluzje

Przyczyny popularności rolet dzień-noc

Rolety dzień – noc z biegiem czasu zdobywają coraz większą grupę niezwykle zadowolonych z nich użytkowników. Ma to oczywiście związek z faktem że, w przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych, umożliwiają one praktycznie dowolną regulację światła słonecznego w danym pomieszczeniu. Dodatkowo, pozostają one tak samo funkcjonalne oraz przydatne, niezależnie od pory dnia.

Rolety dzień-noc do każdego mieszkania

żaluzjePowoduje to, że decyduje się na nie coraz większa liczba osób, poszukujących funkcjonalnego i praktycznego sposobu na przysłanianie okien, w różnych budynkach. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że praktyczna roleta dzień i noc w kasecie z łodzi doskonale się prezentuje, więc może być ona bez żadnych wątpliwości, elementem wystroju każdego wnętrza. Rolety typu DUO można zamówić w trzech, bardzo praktycznych wersjach. Pierwszym, są rolety wolnowiszace, które przykręca się do ramy okiennej, lub, ewentualnie, do ściany. Drugim ich rodzajem są te w wersji mini, które opierają się na system mocowania na specjalnych zaczepach, Ostatnim ich typem, są wspominane już rolety mocowane dzięki specjalnej kasecie. Mają one tą ogromną zaletę, że są bardzo elegancko wykończeniowe, przede wszystkim dlatego że materiał chowa się właśnie w specjalnej kasecie, przy zwijaniu takiej rolety. Warto dodać że w przypadku takich właśnie rolet, ogromną zaletą jest fakt dostępności kaset w wielu różnych kolorach.

żaluzjeDodatkowo, materiał rolety utrzymany jest w jednej płaszczyźnie dzięki specjalnym prowadnicom, dlatego też tego typu rolety znacznie rzadziej dotyczyć będą problemy z płynnym ich zwijaniem czy też rozwijaniem. Jeśli chodzi o sam materiał, z którego rolety dzień noc są wykonane, to w każdym z powyżej opisanych przypadków, wygląda to bardzo podobnie. Mianowicie, rolety są podzielone na ułożone naprzemiennie pasy, o różnych właściwościach – zaciemniających, oraz przepuszczających światło. Kontrolując rozstawienie poszczególnych pasów, można jednocześnie kontrolować ilość światła, która dostaje się przez okna do wnętrza pomieszczenia. Część rolet, nie ma przepuszczalnych w pełni pasów, ale takie, które zaburzając widoczność przez okna, działając podobnie jak firanki.

Wybór odpowiedniego rodzaju rolet może być nieco utrudniony. Wszystko z tego względu, że na rynku dostępnych jest obecnie wiele ich rodzajów, z których każdy ma swoje, bardzo istotne zalety, jak również i wady. Kluczowe jest wybranie takiego ich rodzaju, który okaże się praktyczny niezależnie do pory dnia – przykładem mogą być tu rolety DUO, przy pomocy których można regulować oświetlenie pomieszczenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie veodesign.pl!