Projektowanie wnętrz dla dewelopera

Mieszkania mogą być sprzedawane w różnym stanie. Może to być stan ,,surowy”, to znaczy mający jedynie wstawione okna, ogrzewanie i drzwi wejściowe. Są mieszkania będące wykończone częściowo, to znaczy posiadający biały montaż, czy zamontowane podłogi. Są i nieruchomości wykończone, z pomalowanymi ścianami, panelami, zabudową kuchenną i łazienkową.

Pola do popisu dla dewelopera

projektowanie wnętrzTo, jak mieszkanie zostanie wykończone zależy od samego dewelopera, w jakim stanie i za jaką cenę chce sprzedawać mieszkania, jak również od tego, jakie jest zapotrzebowanie na rynku. Jedni wolą mieć wnętrze gotowe do zamieszkania, a inni wolą samodzielnie się zajmować aranżacją od początku do końca. Najczęściej jednak wybierana jest opcja pośrednia. To znaczy wykończone zostają łazienka i kuchnia (poza sprzętem AGD), są zamontowane drzwi wewnętrzne, parapety, często też podłoga. Jak powinno wyglądać projektowanie wnętrz we Wrocławiu dla dewelopera? Na pewno będzie tu królował styl minimalistyczny i skandynawski. Są one lubiane i wybierane przesz rzeszę ludzi. Szczególnie nadają się one do kuchni i łazienki bo tam styl urządzania wnętrz jest najmniej spersonalizowany. To raczej sypialnia jest polem do popisu, gdzie możemy zastosować styl ekologiczny, japoński, czy angielski.

projektowanie wnętrzPozostała część w domu jest utrzymana w jasnych, neutralnych barwach. Sprawdzą się takie kolory, jak biel, beż, kremowy, do kuchni także ciemniejsze odcienie brązu, a do łazienki odcienie niebieskiego. Jeśli chodzi o wyposażenie łazienki to deweloper nie ma pola do popisu. Musi się w niej znaleźć toaleta, umywalka, wanna i/lub kabina prysznicowa. Do tego najlepszym rozwiązaniem są płytki ceramiczne zarówno na podłodze jak i na ścianach, a w kwestii oświetlenia warto wybrać sufitowe oprawy ledowe. Takie lampki oraz kafelki będą idealne także do kuchni. Jeśli chodzi o zabudowę kuchenną to warto jest skonsultować ją z przyszłymi właścicielami. Wielkość miejsca pozostawiona na zmywarkę będzie podobna dla każdego modelu, jednak lodówki bywają różne. Czasem są one łączone z zamrażarką, czasem są osobne, modne stają się lodówki podwójne, idealne dla dużych rodzin. Jeśli zabudowa nie jest wykonywana na wymiar to ze sprzętem AGD mogą być potem problemy.

Jeśli chodzi o drzwi to te drewniane, z jednym nieprzeźroczystym okienkiem na górze zawsze się sprawdzają. Jeśli chodzi o parapety to tworzywo sztuczne będzie korzystne pod względem ceny, a do tego jest odporne na działanie wody i łatwe w czyszczeniu. Na podłogach większość osób preferuje panele podłogowe w średnim odcieniu brązu.