Pomoc w tworzeniu własnego rancza w miejskiej dżungli

Ranczo i miasto wydają się terminami na tyle od siebie odległymi, że nie powinny znajdować się w jednym zdaniu. Choć konna przejażdżka miejskimi ulicami (i wołanie “prrr!” na czerwonym świetle) są wybitnie mało prawdopodobne, to jednak nawet w betonowej dżungli można stworzyć więcej niż tylko namiastkę takiego wiejskiego wystroju.

wykończenie kominka-kozy

Podstawą w tworzeniu ranczerskiego stylu jest umiar. To, co z powodzeniem przeszłoby w dużym wiejskim domu, w miejskim mieszkaniu się nie sprawdzi. Odpowiednio rozłożone akcenty wystarczą w zupełności, a do stworzenia takiego lokum potrzebna będzie pomoc fachowca od wykończenia mieszkań Warszawa czy inne dżungle z betonu pod tym względem nie zawiodą. Poniżej krótka lista rzeczy, z których można skorzystać, aby stworzyć własny, ranczersko-wiejski styl:

  • Naturalne materiały, szczególnie drewno. Wszędzie. Podłogi, belki pod sufitem, meble, dekoracje, nawet kuchenne blaty. Odpowiednim materiałem na blaty będą także np. granit, spieki kwarcowe czy inne surowo wyglądające materiały.
  • Kolory – naturalne barwy ziemi, czyli różne odcienie brązów, dopasowane do drewnianych elementów wykończenia i wystroju wnętrza. W kuchni czy łazience z powodzeniem mogą pojawić się “kamienne” szarości, a na wszystkich ścianach klasyczna biel, która stworzy dla drewna spokojne tło.
  • Zieleń. Duża ilość roślin sprawdzi się znakomicie, ale bez przesady w żadną stronę – nie mogą to być ani same różnokolorowe kwiatki, ani same kaktusy. Ciekawym rozwiązaniem będzie też fototapeta przedstawiająca wiejsko-ranczerski krajobraz, z rodzaju lasu, stada zwierząt albo widoków rodem z Meksyku czy Teksasu.
  • Zwierzęta nie stanowią elementu wystroju, ale są kolejnym członkiem rodziny i w ten sposób powinny być traktowane. Jeśli pragniemy mieć czworonożnego pupila, to trudno uznać, że któryś będzie nieodpowiedni. Jeśli jednak obowiązki związane z opieką nad psem, kotem czy czymś mniejszym to za dużo, warto pomyśleć o wspomnianej wyżej fototapecie ze zwierzętami albo o rzeźbie lub figurce.
  • Dekoracje – wśród nich również powinny dominować naturalne materiały. Poza drewnem i kamieniem mogą być to figurki rzeźbione z kości, łapacze snów ozdobione piórkami etc. Zamiast dużego kominka, który nie sprawdzi się w małym mieszkaniu, można wybrać nowoczesną… kozę lub biokominek na etanol.

wycyklinowana podłoga

wiejski styl

wypchany lis

wykończenie wnętrza

fototapeta