piloty do bram

Piloty do bram a napędy

Brama jest bardzo ważnym elementem naszych ogrodzeń. To dzięki niej możemy bez problemowo dostać się na naszą posesję. Jednym z rodzajów bram, jakie możemy zamontować na naszej działce, są bramy skrzydłowe. Również takie bramy mogą być automatycznie otwierane przy pomocy specjalnych napędów. Jednak jak odpowiednio dobrać Napędy do bram dwuskrzydłowych?

Piloty do bram – niezawodne i komfortowe w użytkowaniu

piloty do bram Ważnym aspektem podczas wyboru napędu, jest długość skrzydła bramy. Jeśli wybieramy siłowniki do bram, to w każdym katalogu można znaleźć informacje jaką maksymalną długość skrzydła może dany siłownik obsłużyć. Także ważnym aspektem z czego i jak wypełnione jest skrzydło bramy. To także wpływa na jej ciężar i siłowniki do bram powinny być również dobierane pod tym aspektem. Automatyka do bram również powinna być dobierana na podstawie intensywności użytkowania. W tym przypadku napędy do bram można podzielić na dwa rodzaje: napędy do bram przydomowych, jak i na napędy do pracy intensywnej.

Jeśli chodzi o intensywność, to mowa jest o tym zjawisku, jeśli mamy do czynienia z przynajmniej pięćdziesięcioma cyklami (cykl to otwarcie oraz zamknięcie). Napędy do bram o pracy intensywnej najczęściej stosuje się przy parkingach lub na osiedlach mieszkalnych. Napęd do bram skrzydłowych również dobiera się na podstawie tego, jak ma być taka bram otwierana. Najpopularniejsze są nowoczesne piloty do bram. Dzięki nim można bardzo szybko otworzyć bramę nie wychodząc z samochodu. Dlatego właśnie takie piloty do bram są najpopularniejszym sposobem otwierania bram automatycznych. Automatyka do bram, to również jej montaż. Wybór odpowiedniego napędu jest uzależniony od tego jak chcemy zamontować oraz osadzić zawias względem słupka. Różne siłowniki do bram są montowane w różny sposób. Wszytko zależy od tego w którym miejscu ma być zamontowana bram, i jak ja osadzimy w danym słupku.

Także inaczej siłowniki do bram czy napęd będzie montowany jeśli obok mamy furtkę. Wielkość słupka (to znaczy jego przekrój) również ma znaczenie. Jeśli mamy mały słupek, a do tego jeszcze obok znajduje się furtka, to taki siłowniki do bram po prostu będzie bardzo ciężko wcisnąć. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem okazać się mogą siłowniki podziemne. Czyli takie, które montowane są poniżej poziomu gruntu. Jeśli już dokonamy odpowiedniego wyboru napędu do bram skrzydłowych, to warto również zając się poprawnie wykonany montażem całej automatyki.

To właśnie montaż ma również duży wpływ na to, czy takie bramy będą funkcjonalne. Dlatego warto również w tym przypadku zdecydować się na pomoc fachowca w tej dziedzinie.