grzejnik

Piece akumulacyjne dynamiczne – wygodne rozwiązanie dla domu

Wygoda i oszczędność to, to czego obecnie ludzie szukają wybierając system grzewczy do swojego domu czy też mieszkania. Na chwilę obecną jedną z ciekawszych propozycji są piece akumulacyjne.

Dobre strony wyboru pieca akumulacyjnego

grzejnikI choć dostępne są ich dwa rodzaje, mianowicie piece akumulacyjne dynamiczne i statyczne, to będziemy mówić tu o tych, które gwarantują lepsze wyniki cieplne, a także zapewniają większy komfort mieszkańcom, czyli o wersji akumulacyjnej. Piece akumulacyjne działają w dwóch trybach, które następują po sobie. Najpierw jest faza ładowania, w tracie której pobierana jest energia elektryczna umożliwiająca grzałką wytworzenie ciepła, które następnie jest gromadzone poprzez specjalne elementy znajdujące się we wnętrzu grzejnika. Po zakończeniu tej fazy następuje faza rozładowania, w trakcie której pobieranie energii zostaje przerwane, a oddawane jest natomiast w tym czasie nagromadzone ciepło. Czym podyktowane jest zastosowanie takiego systemu? Otóż kwestiami finansowymi, grzejniki akumulacyjne pobierają prąd po niższej cenie (w nocy), a ciepło oddają w ciągu dnia, kiedy taryfa prądowa jest droższa. I choć ta zasada tyczy się wszystkich rodzajów grzejników akumulacyjnych to jednak te dynamiczne i statyczne różni sposób oddawania ciepła.

grzejnikW przypadku tych dynamicznych odbywa się to poprzez wymuszony, za pomocą wentylatora, ruch powietrza. Dzięki temu mamy większą możliwość sterowania praca grzejniki. Pozwala to nie tylko lepiej wykorzystać nagromadzone ciepło, ale także jednocześnie zapewnić odpowiedni komfort cieplny dostosowany do potrzeb domowników. Dla porównaniu w tych starych modelach grzejników statycznych praca urządzenie w ogóle nie dało się sterować w tych nowszych mamy już taką możliwość, jednak nie dają one takich możliwości jak te dynamiczne. Dodatkowo grzejniki dynamiczne pozwalają ogrzać pomieszczenie w krótszym czasie, co także stanowi ich zaletę. Piece dynamiczne dają także możliwość ustawienia zupełnie innej temperatury dla każdego pomieszczenia. Sam system natomiast pozwala na pełną automatykę, dzięki czemu możliwa jest bezobsługowa eksploatacja. Piece akumulacyjne dynamiczne to przede wszystkim duże oszczędności dla domu. Niemniej to także duża wygoda i komfort ogrzewania, co sprawia, ze jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla domu.

Dlatego, jeśli zamierzamy ogrzewać dom czy też mieszkanie za pomocą prądu, to jest to z pewnością rozwiązanie, które spełni oczekiwania większości osób, dlatego warto się z nim zapoznać nie co bliżej i wziąć je pod uwagę, nawet pomimo wyższej ceny.