panele w domu

Panele z wzorem jodełki – zalety

Panele podłogowe wydają być się w dalszym ciągu jednym z bardziej popularnych rodzajów podłóg. Nic dziwnego, gdyż dla wielu osób nadal są one synonimem luksusu, oraz harmonii w wykończeniu wnętrz. Szczególnie częstym rozwiązaniem w tym kontekście są panele ułożone w jodełkę.

Modny wzór paneli podłogowych

podłoga w jodełkę Jest to jeden z bardziej tradycyjnych, a jednocześnie, bardziej popularnych wzorów podłóg, który praktycznie nigdy nie wychodzi z mody. Dla wielu osób, pierwsza myśl, gdy mowa jest o luksusowo wykończonych wnętrzach, są właśnie panele – jodełka francuska jest zaś jednym z bardziej popularnych metod na ich ułożenie. Mimo tego że to ułożenie paneli kojarzy się z luksusem, świetnie sprawdzi się także w przypadku mieszkań w blokach, czy też w przypadku tradycyjnych domów mieszkalnych. Ułożenie takie sprawdzi się więc na przykład w przypadku tak popularnych styli wykończeniowych używanych we wnętrzach, jak styl skandynawski, nowoczesny, czy też nawet prowansalski. Nowoczesny design w obecnym czasie nie wyklucza przełamywania stylu z pomocą bardziej tradycyjnych rozwiązań, takich właśnie jak opisywane panele. Warto pamiętać także o pewnych praktycznych walorach, związanych z wykorzystywaniem paneli ułożonych w taki właśnie sposób.

panele w domu Jak pozwoliła udowodnić to wieloletnia praktyka, takie ułożenie paneli widocznie zmniejsza pracę drewna, co z kolei przekłada się na znacznie ograniczenie zjawiska odkształcenia się podłogi na skutek oddziaływania nadmiernej wilgoci. Jodełka francuska to sposób na ułożenie wspomnianych paneli, która oparta jest na wykorzystywanie desek przycinanych pod kątem 45 stopni. Połączenie poszczególnych desek w tym ułożeniu, przywodzi na myśl grot strzały. Jodełka francuska może pozwolić na nadanie danemu pomieszczeniu bardzo pożądanego efektu głębi. Widać to, szczególnie gdy wybierze się panel o odcieniach beżowych, miodowych, czy też złotawych. Ciemniejsze odcienie paneli ułożonych w taką jodełkę, doskonale sprawdzą się w przypadku większych pomieszczeń. Ważne jest jednak, aby do stworzenia takiego wzoru z paneli podłogowych wykorzystywać jedynie te, które są bardzo trwałe i wysokiej jakości, co sprawia, że uzyskany efekt wizualny będzie się dłużej utrzymywać.

Panele podłogowe wykonane z wysokiej jakości drewna są obecnie najczęściej wybieranym sposobem na tworzenie podłóg w mieszkaniu. Równie ważne, co jakość drewna wykorzystywanego do ich produkcji, jest to, w jaki sposób zostaną one ułożone. Od pewnego czasu, szczególnie popularne jest ułożenie ich w charakterystyczną jodełkę, co pozwala również na uzyskanie niezwykłego efektu wizualnego.