instalacje sanitarne

Oszczędne koncepcje instalacji sanitarnych

W zakres definicji instalacji sanitarnych wpisuje się połączenia sieci, umożliwiające transportowanie podstawowych medium takich jak woda, gaz, wentylacja, ciepło czy kanalizacyjne systemy odprowadzające. Przystępując do budowy nowego domu czy mieszkania poza atrakcyjnym projektem wizualnym zadbajmy także o sprawne i oszczędne zaprojektowanie systemów zaopatrzenia w wodę czy ciepło.

Instalacje w wersji ekologicznej

instalacje sanitarneObecnie na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie instalacji sanitarnych, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania z zakresu technologii geotermalnej jak w przypadku np. pomp ciepła, zaawansowane technologie spalania (kotły kondensacyjne) czy też paliwa ekologiczne takie jak oleje opałowe czy biogaz. Nowoczesne instalacje sanitarne mają na celu propagowanie ekologicznych rozwiązań, których celem jest zoptymalizowanie zużycia zasobów energii pierwotnej i zastąpienie ich odnawialnymi formami pozyskiwania szeroko pojętej energii z różnych źródeł. Dzięki wzrostowi znaczenia OZE oraz przeprowadzaniu wnikliwych analiz w zakresie audytu energetycznego możliwe jest wprowadzanie nowoczesnych koncepcji instalacyjnych z wykorzystaniem inteligentnych algorytmów sterujących, które umożliwiają zarządzanie oraz optymalizację zużywanych zasobów energetycznych w zakresie eksploatacji budynków mieszkalnych oraz przemysłowych.

instalacje sanitarneObecnie największy potencjał pokłada się w działaniu innowacyjnych paneli fotowoltaicznych, w przypadku których odnotowano blisko ponad 17% wzrost wydajności energetycznej w porównaniu z momentem ich pierwotnego zastosowania. Wdrażanie nowoczesnych koncepcji w zakresie instalacji sanitarnych pozwala na bezpośrednią poprawę jakości życia oraz jakości powietrza. Dzięki nowoczesnym systemom ogrzewania, takim jak pompy ciepła, które w maksymalny sposób wykorzystują potencjał środowiska naturalnego czy kotły kondensacyjne wyposażone w zaawansowany system spalania wewnątrzkomorowego, pozwalają na zmniejszenie do blisko 65% emisji spalin w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Przykładowo, tradycyjne kotły grzewcze emitowały do środowiska spaliny o temperaturze 100°C, natomiast w przypadku nowoczesnych rozwiązań jest to tylko 45°C.

Jeżeli chodzi o nowoczesne instalacje sanitarne z zastosowaniem nowoczesnych osiągnięć technologicznych, w dobie prognozowanego wzrostu o blisko 22% w porównaniu z obecnymi cenami za korzystanie z energii elektrycznej, wdrażanie nowoczesnych systemów sterujących i optymalizujących jej zużycie jest ekonomicznym, oszczędnym rozwiązaniem. Takie metody pozwalają na bezpośrednie generowanie oszczędności w budżecie domowym.