osuszanie piwnic w Poznaniu

Osuszanie fundamentów i piwnic i wylew okolicznej rzeki

Kilka lat temu zainwestowałem w naprawdę ładną działkę. Najbardziej zachęciła mnie malownicza okolica, który była jak wyjęta z obrazka. Również podobała mi się rzeka i możliwość częstego wychodzenia na ryby.

Musiałem osuszać piwnicę

osuszanie piwnic w PoznaniuNiestety w pewnym roku była bardzo surowa zima i spadła olbrzymia ilość śniegu. W efekcie czego wiosną wszystko zaczęło topnieć i zalewać okoliczne domy. Mieszkańcy wraz ze strażą i wojskiem budowali małe tamy z piasku jednak i tak wszystkiego nie dało się uratować. W tamtym roku został uszkodzony również mój dom. Każdą wolną chwilę poświęcałem na ratowanie tego co było w środku. Również zamówiłem profesjonalne osuszanie piwnic  Poznań aby nie doszło do większych komplikacji. Byłem bardzo wrażliwy na ten temat, ponieważ wilgoć mogła zaszkodzić moim elementom konstrukcyjnym z drewna. Na dodatek trzeba było zamówić ekspertyzy mykologiczne. Nie mogłem dopuścić do sytuacji w której wilgoć mogła zaszkodzić także zdrowiu. Czasami pleść lub takie substancje mogły powodować astmę lub inne choroby układu oddechowego. Także szukałem dobrej firmy, która organizuje badanie czystości powietrza. Przed ponowną przeprowadzką do naszego domu musiałem być co do wszystkiego pewny. Na czas remontów musieliśmy mieszkać u naszych rodziców co wszystko komplikowało. Niestety dowiedziałem się, że w naszej okolicy pojawiło się również odgrzybianie budynków. Wiele sąsiadów mówiło nam, że warto w to zainwestować. Ostatecznie ja też się na to załapałem, ponieważ nie chciałem dopuścić do jakiś problemów zdrowotnych moich domowników. Jednak na początku zamówiłem porządne i profesjonalne osuszanie fundamentów.

Z czasem poziom rzeki się obniżył jednak obawiałem się mieszkania w takich warunkach przez kolejne wiele lat. Jeżeli każdej wiosny mieliśmy z rodziną przechodzić taki koszmar to wszystko było po prostu bez sensu.