meble na zamówienie

O czym trzeba pamiętać wybierając meble na zamówienie?

Meble na zamówienie to doskonałe rozwiązanie. W sklepach meblowych nie zawsze znajdziemy to czego potrzebujemy i co odpowiada naszemu gustowi. W dodatku takie meble nie zawsze są wykonane z najlepszej klasy materiałów, a z taniej sklejki, a ich cena zdecydowanie nie odpowiada ich jakości.

Meble na zamówienie do konkretnego pokoju

meble na zamówienieDlatego też wybierając meble na wymiar możemy nie tylko zadbać o wysoką estetykę wnętrza mieszkalnego, ale także o jakość wyposażenia. Są jednak takie rzeczy o których zawsze trzeba pamiętać podczas projektowania i zamawiania takich mebli. Przede wszystkim trzeba zacząć od wyboru najlepszej firmy do wykonania zlecenia. Fachowcy zadbają o wysoką jakość produktów i usług, wykonają także nawet najbardziej skomplikowane zlecenia. Dobra firma powinna cieszyć się renomą na rynku, posiadać wieloletnie doświadczenie, jak również oferować szeroki wachlarz usług, choć zdarzają się dobre przedsiębiorstwa specjalizujące się np. w kuchniach na wymiar. Wybierając meble na zamówienie w Nowym Sączu warto także zastanowić się nad tym, gdzie takie meble będą się znajdowały. Przykładowo, meble do pokoju dziecięcego wbrew pozorom powinny być bardzo wytrzymałe. Dzieci często lubią mazać kredkami i pisakami po meblach, jak również podczas zabawy zdarza im się zarysować mebel. Dlatego też takie meble powinny być gładkie, lakierowane, jednak niezbyt błyszczące.

meble na zamówienieZ matowych mebli trudniej będzie usunąć zabrudzenia, a na meblach z wysokim połyskiem będzie bardzo widać wszystkie zarysowania. Jeśli chodzi o meble do kuchni czy do łazienki to powinno się myśleć o materiałach odpornych na działanie wysokich temperatur oraz wilgoci. Tam sprawdzają się na przykład blaty kamienne. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania,uderzenia), jak i chemiczne (woda, kwaśne soki, płyny do czyszczenia). Tutaj sprawdzą się też akcesoria ze stali nierdzewnej, np. gałki do szafek, wieszaki, stojaki. Stal jest bardzo trwałym materiałem, nie koroduje, a odpowiednio czyszczona będzie zachowywać swój blask. Meble na wymiar to także zakup, przy którym ważna jest estetyka. Wybierając firmę do zlecenia trzeba sprawdzić czy pracują oni z materiałami jakich chcemy użyć i czy są dostępne opcje kolorystyczne jakie nas interesują.

Przedsiębiorstwa mają swoich stałych dostawców, więc mogą pracować tylko na konkretnym materiale np. litym drewnie, czy też nastawiać się na nowoczesne projekty, więc gama kolorystyczna będzie zawężona. Meble na wymiar to doskonała inwestycja, jeśli zostanie ona dobrze przemyślana i zaplanowana.