balustrady szklane

Nowoczesne wnętrze – montaż szklanej balustrady

Jeżeli zależy nam na modnej aranżacji wnętrza – powinniśmy pomyśleć o stylu nowoczesnym, który doskonale sprawdza się zarówno jeśli chodzi o mieszkania, jak i biura oraz siedziby firm. W ponadczasowych pomieszczeniach dominuje minimalizm oraz prostota. Efekt przestronności uzyskuje się między innymi dzięki wykorzystaniu określonych materiałów – na przykład szkła.

Balustrady szklane przy schodach

balustrady szklanePanele szklane powiększą optycznie każdą, nawet najmniejszą, kuchnię, a balustrady szklane zastosowane do zabezpieczania schodów, będą swobodnie przepuszczać światło. Obecnie coraz częściej rezygnuje się z balustrad szklanych z poręczami drewnianymi lub stalowymi, na rzecz systemów bez poręczy, które pozwalają na naprawdę atrakcyjne aranżacje pomieszczeń. Osoby, które posiadają dzieci, czasami boją się skorzystać z tego rozwiązania, myśląc, że taka szklana balustrada nie zapewni odpowiedniego bezpieczeństwa ich pociechom. Producenci zapewniają, że nie ma czego się obawiać – szkło wykorzystane do produkcji tych balustrad jest hartowane, dzięki czemu odznacza się o wiele większą wytrzymałością niż zwykłe szkło. Balustrada szklana charakteryzuje się więc dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Decydując się na szklaną balustradę, możemy wybrać sposób jej montażu – producenci wskazują tu najczęściej wykorzystanie profilu na posadzkę, profilu montowanego do czoła, łączników punktowych, proponują też montaż ukryty w stropie.

balustrady szklaneW pierwszym przypadku rezygnuje się ze słupków wzmacniających, gdyż jedynym elementem konstrukcyjnym oprócz szyby jest profil, który mocuje się na powierzchni posadzki. Dzięki zastosowaniu profilu, nie trzeba wykonywać żadnych otworów w szkle. Tak wykonana balustrada będzie prezentować się naprawdę estetycznie, gdyż nic nie będzie zakłócało przejrzystości szkła. Jeżeli zależy nam na dodatkowym efekcie – możemy zdecydować się na montaż podświetlenia LED w profilu montażowym. Sam profil montażowy może być w dowolnym, wybranym przez nas kolorze – to sprawia, że aranżacja wnętrza z balustradą będzie z pewnością wyjątkowa. Wybierając montaż do stropu, również możemy zamontować taśmę LED, pozwalającą na oświetlenie balustrady. Rotule ze stali nierdzewnej mogą stanowić element dekoracyjny, dlatego wiele osób decyduje się na montaż balustrady schodowej za pomocą właśnie łączników punktowych. Dzięki takiemu sposobowi montażu, nie musimy przejmować się nierównościami podłoża.

Balustrada będzie zawsze wyglądać estetycznie. Zamontowanie balustrady za pomocą któregoś z wymienionych sposobów może odbywać się w dowolnym momencie. Z kolei na montaż ukryty w stropie powinniśmy zdecydować się już na etapie wylewania betonu.