mieszkania na sprzedaż

Mieszkania na sprzedaż a pośrednicy

Przystępując do sprzedaży mieszkania, warto przemyśleć sobie strategię. Nieruchomości są branżą, na której można się wzbogacić, ale trzeba posiadać odpowiednią wiedzę na ich temat. Poza tym ważne są przyjęte założenia strategiczne. Jednym z nich powinno być stwierdzenie, czy chce się korzystać z pomocy pośredników w obrocie nieruchomościami, czy nie.

Mieszkania na sprzedaż i biura nieruchomości

mieszkania na sprzedażZ pewnością taka współpraca ma wiele zalet, gdyż nieraz pośrednicy mają kontakty z różnymi klientami, którzy zawsze poszukują mieszkań na przykład przeznaczonych docelowo na wynajem. Dzięki temu pośrednik zawsze wie, do kogo się zgłosić, jeśli ma w ofercie jakieś nowe, korzystne cenowo i zadbane mieszkania. Osoba sprzedająca, współpracując więc z pośrednikiem nieraz może szybciej znaleźć klienta na swoje mieszkania. Wpłaca jedynie procent od sprzedaży, ale w zamian szybciej rozchodzą się jej mieszkania na sprzedaż. Warto to każdorazowo przemyśleć. Zazwyczaj przedsiębiorcy działający w nieruchomościach decydują się na współpracę z kilkoma biurami nieruchomości naraz, ponieważ dla nich nie wiąże się to z kosztami, dopóki nie dojdzie do transakcji zakupu. Do tego czasu przeważnie mogą także samodzielnie poszukiwać klientów. Ogłoszenie się zaś na kilku stronach biur pośredniczących w obrocie zwiększa ich możliwości na znalezienie odpowiedniego klienta. Konieczność zapłaty pojawia się dopiero w momencie, w którym to konkretny pośrednik znalazł klienta, który ostatecznie decyduje się na zakup mieszkania. Z punktu widzenia oferującego mieszkania na sprzedaż starogard gdański, współpraca z biurami nieruchomości wydaje się bardzo korzystna i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Oczywiście, przed podpisaniem dokumentów trzeba się upewnić czy rzeczywiście nie jest ona umową “na wyłączność”, gdyż wtedy jedynie jedno, konkretne biuro mogłoby poszukiwać klientów na dane mieszkanie. Obecnie jednak takie umowy zdarzają się bardzo rzadko, bowiem z punktu widzenia przedsiębiorcy po prostu taki układ jest mało opłacalny. Kiedy zaś może on samodzielnie ogłaszać się na portalach internetowych z mieszkaniem w Starogardzie Gdańskim albo innym mieście, jego szanse na szybką sprzedaż są oczywiście większe. Czy jednak współpraca z pośrednikami powinna być ograniczona? Najlepiej nie przesadzać ani w jedną, ani w drugą stronę.

Zbyt duża ilość pośredników współpracujących w sprzedaży danej nieruchomości także nie jest duża, bo klient widząc ogłoszenia z tym samym mieszkaniem po raz piaty czy szósty, może się zwyczajnie zniechęcić do zakupu już na wstępie. Lepiej więc podchodzić do takich współprac rozsądnie i podpisać umowę najwyżej z dwoma czy trzema pośrednikami z różnych biur.