Legowisko dla brytana

Bez względu na to, czy nasz pies jest wielki tylko duchem, czy również ciałem, zasługuje na własny wygodny kąt, w którym będzie mógł drze… czuwać nieustannie nad bezpieczeństwem domowników. Zadowoli to też po części jego instynkt terytorialny, o ile już nie traktuje całego domu jako zestawu miejsc służących do odpoczynku i zdobywania przysmaków.

Dobrze dobrane legowisko dla psa powinno być w odpowiednim rozmiarze – jeśli psiak wciąż rośnie, rozmiar legowiska powinien to uwzględniać. Kolejnym ważnym punktem jest wybranie odpowiedniego materiału: wytrzymałego, odpornego na zadrapania i estetycznego. Dodatkowo nie powinna się w niego wbijać sierść, którą trudno byłoby usunąć. Możliwość wyprania go w pralce będzie dodatkową zaletą.

Położenie legowiska dla psa jest również bardzo istotne. Z jednej strony powinno znajdować się w takim miejscu, w którym pies będzie miał nieustannie widok na “swoich” ludzi, a z drugiej na tyle daleko od stałych ciągów komunikacyjnych, aby nikt mu nadmiernie nie przeszkadzał. Często odpowiednim miejscem jest kąt przedpokoju czy pokoju dziennego. Takie umiejscowienie zapewnia odpowiednią bliskość ludzi, co dla wielu psów jest bardzo ważne.

Jeśli pies nie jest domowy, a życie spędza na zewnątrz, potrzebuje odpowiedniej budy. Powinna ona być sucha, nienarażona na zalewanie w czasie deszczu, ciepła i wygodna, wyścielona np. słomą. Dodatkowo powinna być osłonięta od wiatru lub zbudowana w taki sposób – np. podzielona na dwie części – aby pies miał możliwość lepszego schronienia się przed zimnem i niepogodą.

śpiący pies  śpiący pies

psia buda