lampy w stylu prowansalskim

Lampy w stylu prowansalskim na ranczu

Kiedy kupiłam swoje pierwsze mieszkanie to w zasadzie całe swoje fundusze jakie wtedy miałam poszły na jego zakup. Nie miałam żadnych pieniędzy na zakup mebli czy sprzętów kuchennych i łazienkowych. Poza tym, poprzedni właściciel mieszkania powiedział, że zostawi mi kilak swoich mebli, bo nie chce już ich w nowym mieszkaniu.

Lampy w stylu prowansalskim na ranczu – warto?

lampy w stylu prowansalskimMi się te meble nie podobały, ale przynajmniej będę miała gdzie zawiesić ubrania i na czym zjeść obiad. Nie wiedziałam co w takim razie mogłam zrobić, żeby moje mieszkanie jakoś wyglądało. Miałam ze sobą tylko lustra dekoracyjne, rozkładana kanapę i mały dywan. To zdecydowanie za mało, żeby mówić o zakończeniu urządzania mieszkania. Zaczęłam więc czytać w internecie czy są jakieś tanie i łatwe sposoby na odnowienie swoich starych mebli. Tak odkryłam meble shabby chic i lampy w stylu prowansalskim. Ich wykonanie wydawało się proste. Potrzebowałam tylko białej farby, kilku sprzętów i dużo wolnego czasu. Jednak i tak wyjdzie mnie to taniej niż kupno nowych mebli. Postanowiłam spróbować i zabrałam się do pracy. Na początku szło mi dosyć opornie, mimo iż miałam otwartą przeglądarkę z kursem krok po kroku co mam robić. Później szło mi coraz lepiej. Odnowiłam w ten sposób stół z krzesłami, kredens w kuchni i szafę z wieszakami na ubrania.

Do tego wykonała jeszcze lampy w stylu prowansalskim, żeby pasowały to reszty mebli. Teraz mogę powiedzieć, że moje mieszkanie wygląda bardzo dobrze. Meble stoją na swoim miejscu, mam kilka dodatków do wnętrz, a całość prezentuje się bardzo oryginalnie.