folie lustrzane

Kilka słów o foliach lustrzanych

Coraz więcej osób decyduje się na oklejanie szyb okiennych w domu, czy mieszaniu. Powody tej decyzji są różne. Niektórzy chcą zadbać o bezpieczeństwo i wybierają folie bezpieczne lub antywłamaniowe, które wzmocnią szybę, inni inwestują w folie anty-graffiti, z których szybko można zmyć napisy po farbie w sprayu. Są także folie dekoracyjne z efektem mrożenia, folie kolorowe, czy przeciwsłoneczne, takie jak te montowane w samochodach.

Niedrogie folie lustrzane

folie lustrzaneWarto jednak zastanowić się nad wyborem folii lustrzanej. Nowoczesne folie lustrzane w Warszawie nie kosztują wiele, za to rewelacyjnie wyglądają i mają doskonałe parametry techniczne. Jak wygląda taka folia i co daje przyklejenie jej na szyby? Folia lustrzana, jak sama nazwa wskazuje, z jednej strony wygląda jak lustro, a z drugiej jest przeźroczysta. Daje efekt tak zwanego lustra weneckiego. Osoba znajdująca się wewnątrz pomieszczenia będzie widziała wszystko co dzieje się na zewnątrz, za to osoba z zewnątrz zobaczy tylko swoje odbicie. To fantastyczna opcja do mieszkań czy firm mających okna od strony ruchliwej ulicy. W ten sposób przechodnie, czy tez potencjalni włamywacze nie będą zaglądać przez szyby do środka. Może to dekoncentrować pracowników i wpływać na efektywność ich pracy.

folie lustrzanePonadto, zwiększa bezpieczeństwo – złodziej nie zobaczy cennego sprzętu znajdującego się w domu czy w firmie, więc nie będzie chciał się włamywać. Kolejna kwestia to polepszenie izolacji termicznej pomieszczenia. Folia lustrzana odbija światło słoneczne, w związku z tym w pokoju będzie zawsze przyjemnie chłodno. To doskonała opcja w pomieszczeniach znajdujących się od strony południowej, szczególnie w wieżowcach, które nie są w żaden sposób osłaniane np. przez inne budynki czy wysokie drzewa. Taka folia lustrzana sprawi też, że we wnętrzu będzie nieco ciemniej – efekt jest podobny jak przy zastosowaniu folii przeciwsłonecznej. W ten sposób zapobiega się powstawaniu refleksów świetlnych (na ekranach, szklanych i błyszczących powierzchniach), a w pomieszczeniu panuje klimatyczna atmosfera. Dodatkowo warto zaznaczyć, że folia wzmacnia szybę, chroni ją przed uszkodzeniami spowodowanymi wysokimi temperaturami. Dobrze dobrana i zamocowana folia jest trwała i latwa do wyczyszczenia.

Najlepiej jest ją czyścić papierowym ręcznikiem lub bawełnianą ściereczką z odrobiną wody i/lub środka czyszczącego. Do mycia szyby z folią nie powinno się używać ostrych myjek i agresywnych środków myjących. W ten sposób zachowanie się na dłużej atrakcyjny wygląd folii okiennej.