Wynajem kontenerów

Kiedy warto wynająć kontener na odpady?

Gdy prowadzimy rozbiórkę budynku lub jego generalny remont, może się okazać, że potrzebny będzie nam kontener na odpady. Podobnie podczas budowy domu czy hali magazynowej możemy potrzebować stałych dostaw materiałów budowlanych. Ile zatem będzie nas kosztować taka usługa?

Na czym polega wynajem kontenerów?

Wynajem kontenerówCeny bywają różne, w zależności od tego, jakich maszyn będziemy używać, oraz czy zamierzamy je wypożyczyć czy wynająć. Niekiedy do ceny wynajęcia kontenera na gruz wlicza się koszty oczyszczania odpadów. Jeśli dana firma tego nie oferuje i zajmuje się wyłącznie wywózką, to musimy liczyć się z tym, że to do nas będzie należeć załadowanie gruzu na pojazd. Konkurencja na rynku transportu odpadami jest bardzo duża, a mimo to ceny usług stale idą w górę. Najprostszym rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera na odpady. Kiedy się on zapełni, przyjeżdża przedstawiciel firmy, zabiera go i w razie potrzeby podstawia nowy. Jest to koszt kilkuset złotych w zależności od wielkości kontenera i rodzaju odpadów (kontener na śmieci wychodzi drożej od kontenera na gruz). Czym wynajmujemy większy kontener, tym jego cena jest proporcjonalnie niższa. Warto zatem wyliczyć, ile metrów sześciennych odpadów możemy się spodziewać.

Wynajem kontenerówNależy również liczyć się z ukrytymi kosztami. Jeśli firma transportowa nie zaznacza w ofercie, że zapewnia utylizację odpadów, to prawdopodobnie sami będziemy musieli o to zadbać i wyznaczyć miejsce składowania (najdroższa w utylizacji jest papa i zmieszane materiały budowlane). Tyczy się to jednak najczęściej jednoosobowych firm użyczających maszynę i kierowcę. Te większe, profesjonalne, zapewniające kontenery o różnych rozmiarach, zwykle mają już wszystko wliczone w cenę oferty. Wynajem kontenerów jest rozwiązaniem wygodnym i prostym dla obu stron. Niekiedy jednak lepiej dopłacić, ale skorzystać z oferty całościowej. Firmy zajmujące się wywózką odpadów coraz częściej oferują również wyburzanie ścian, robienie wykopów, sprzątanie gruzu oraz wszelkie oczyszczanie powierzchni budynków przed remontem (np. piwnic, strychów). Przy rozbiórce hali stalowej możemy liczyć na duży zwrot kosztów, jednak po konstrukcjach betonowych pozostają tony zbędnego balastu, z którymi coś trzeba zrobić. Wiele nieużywanych budynków z betonu nadal stoi, bo przedsiębiorców odstraszają koszty rozbiórki i wywózki odpadów.

Czasem można jednak w ten sposób uzyskać dostęp do bardzo dobrej lokalizacji. Warto wtedy skorzystać z usług jednej dużej firmy i podpisać indywidualny kontrakt, obejmujący rozbiórkę, sprzątanie, wywózkę odpadów i ich utylizację.