płyta pir

Jakie zalety posiadają płyty PIR?

Od pewnego czasu coraz mniejszą popularnością mogą się pochwalić niegdyś popularne materiały izolacyjne, takie jak na przykład styropian. Wszystko z tego względu, że materiały te powodują dosyć znaczne pogrubienie danego budynku. Co jeszcze istotniejsze nie są one w stanie zapewnić skutecznej i pewnej ochrony wnętrza budynku przed wilgocią.

Wszystkie zalety płyt PIR

płyta pirNie powinno więc dziwić, że obecnie poszukiwane są tego rodzaju materiały, które są pozbawione tego typu wad. Do nich z pewnością można zaliczyć atestowane płyty izolacyjne PIR. Tego rodzaju płyty mają szereg bardzo istotnych z punktu widzenia każdego użytkownika zalet. Po pierwsze, w zależności od tego, jaki rodzaj takich płyt się wybierze, można liczyć nie tylko na skuteczną i pewną izolację ścian budynku, ale również i ścian czy też sufitu. Płyta PIR w większości przypadków, okazuje się być znacznie bardziej szczelną niż inne, podobnego rodzaju materiały. Powoduje to też, że okazuje się być ona również znacznie bardziej energooszczędną, niż na przykład styropian — po krótkim okresie jej stosowania można odczuć wyraźny spadek wykorzystywanej na ogrzewanie oraz klimatyzację energii elektrycznej.

 

płyty izolacyjneNajważniejsza zaletą płynącą z wykorzystywania wspomnianego rodzaju płyt, jest fakt, że są one znacznie cieńsze niż tradycyjnego typu materiały izolacyjne. Decydując się więc na ich stosowanie, można uzyskać bardzo widoczne korzyści płynące z izolacji termicznej budynku, bez jednoczesnej konieczności zmniejszenia ich powierzchni użytkowej. Większa skuteczność izolacyjna przy zmniejszonej grubości, która jest widoczna w przypadku takich właśnie płyt, wynika z ich wielowarstwowej konstrukcji. Środek płyt, czyli ich rdzeń, zawsze jest wykonany z pianki o właściwościach termoizolacyjnych oraz powstrzymujących ciepło. Dwie zewnętrzne ich warstwy natomiast, są w stanie skutecznie odbijając energię cieplną oraz zimno, zwiększając skuteczność opisywanej izolacji. Powoduje to, że opisywany rodzaj płyt stosowany jest coraz częściej, również w przypadku budynków mieszkalnych.

Wybór odpowiedniego rodzaju materiałów izolacyjnych, okazuje się być niezwykle istotny. Będzie od tego zależeć przede wszystkim to, jak dużo środków trzeba będzie poświęcić na klimatyzację, bądź też ogrzewanie danego budynku. Z tego też względu bardzo ważne jest, by korzystać raczej z tych nowoczesnych materiałów, które mają lepsze parametry izolacyjne, bez jednoczesnego, zbytniego pogrubienia ścian budynku. Do takich materiałów należy zaliczyć na przykład płyty warstwowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.bokka.pl!