karnisze metalowe pojedyncze

Jakie zalety mają metalowe karnisze?

Dekorowanie okna może być prawdziwą zabawą. W zależności od tego, jaka aktualnie pora roku panuje, można ozdobić okiennice ciekawą tematyczną zasłoną lub firanką z pięknymi wzorami. Nada to pomieszczeniu zupełnie nowego oblicza. Aby jednak można było cieszyć się dowolnością w zdobieniu okien, warto najpierw pomyśleć o zamontowaniu właściwego dla danego wnętrza karnisza.

Karnisz do małego pokoju

karnisze metalowe pojedynczeIstnieje ich obecnie tak duży wybór, że można znaleźć taki, który dopasuje się do wystroju każdego mieszkania. Ważne, by był trwały, estetyczny i dobrze umocowany. Montaż eleganckiego karnisza ściennego może nadać oknom i całemu wnętrzu zupełnie nowego oblicza. Do wyboru jest obecnie wiele typów tego elementu domowej dekoracji, wśród których coraz większą popularność zyskują bogato zdobione wykonane z metalu stelaże. Wnętrze wyposażone o efektowny karnisz można w łatwy sposób przemienić wedle potrzeb za pomocą nowej firanki lub zasłony. Ścienne stelaże występują w wielu wariantach rozmiarowych, materiałowych i w różnych wzorach. Dzięki temu stanowią uniwersalną ozdobę każdego mieszkania. Można je zamontować także w salach bankietowych i restauracjach, dzięki czemu i tam możliwe jest szybkie przemienienie sali na taką, której estetyka współgra z charakterem imprezy.

karnisze metalowe pojedynczeDekoracyjne karnisze metalowe pojedyncze to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń o małych metrażach. Służą do wieszania jednej tylko osłony okiennej, takiej jak np. zasłona lub firana, dzięki czemu oszczędzają miejsce. Sprawdzą się w małych kuchniach, przedpokojach, niewielkich pokojach dziecięcych lub pomieszczeniach przechodnich. Są subtelną i estetyczną dekoracją każdego domu miłośników minimalizmu, uniwersalnych rozwiązań i prostych solidnych elementów. Pojedyncze karnisze zapewniają bezpieczeństwo użytkowania oraz wygodę wieszania zasłon bez ryzyka ich poplątania. Dzięki ich montażowi wnętrze zyskuje na elegancji, a także ma zapewnioną ochronę przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Istnieje wiele typów karniszy, które dzięki swojej uniwersalności dopasowują się do każdego typu wnętrza. Wybór wariantu metalowego to doskonała inwestycja na przyszłość, ponieważ nie odbarwiają się, nie odkształcają i długo wyglądają jak nowe. Istnieje także możliwość zamówienie indywidualnego projektu karnisza.

Ten element dekoracji można dopasować np. do żyrandola, dywanu lub obrazów w pokoju. Każdy typ karnisza jest dostępny w wersji na wymiar, dzięki czemu dopasuje się nawet do najmniej funkcjonalnych pomieszczeń o nietypowych rozmiarach i kształtach.