tapeta z włókna szklanego do kuchni

Jaka tapeta sprawdzi się w kuchni?

Dla miłośników praktycznych rozwiązań w kwestii urządzania domów najlepszą metodą zapewnienia ścianom estetycznego wyglądu będzie montaż tapety. Obecnie istnieje wiele różnych typów nowoczesnych tapet, które wyróżniają się wysoką odpornością na zabrudzenia, grzyby, wilgoć, a także uszkodzenia mechaniczne.

Tapeta odporna na zarysowania

 tapeta z włókna szklanego do kuchniDo zyskujących coraz większą popularność w dziedzinie aranżacji wnętrz mieszkalnych zaliczyć można tapety z włókien szklanych, które zapewniają łatwe utrzymanie czystości oraz skutecznie maskują drobne niedoskonałości ścienne. Jednym z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań dla remontu kuchni jest zastosowanie nowoczesnej tapety. Pomieszczenia często eksploatowane są wyjątkowo narażone na wilgoć, zabrudzenia oraz uszkodzenia ścian, więc zaaranżowanie wnętrza w sposób praktyczny zagwarantuje im najlepszy wygląd, a także komfort ich użytkownikom. Polecana tapeta z włókna szklanego do kuchni jest wysoce odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania, działanie silnych środków chemicznych, ognia oraz wody.

 tapeta z włókna szklanego do kuchniJej producenci zapewniają, że potrafi wytrzymać w idealnym stanie od 30 do nawet 50 lat, dzięki czemu jest doskonałą inwestycją przy remoncie. Może być położona zarówno na ściany, jak i na sufit, co czyni ją jeszcze bardziej praktyczną. Jej niewątpliwą zaletą jest funkcja maskująca. Idealnie kryje drobne niedoskonałości i nierówności ścian, zabezpieczając je przed kolejnymi uszkodzeniami. Jest także odporna na wszelkiego rodzaju chorobotwórcze drobnoustroje, grzyby i roztocza. Stanowi więc idealne rozwiązanie dla alergików i osób z chorobami układu oddechowego. Do wyboru jest wiele rodzajów faktur, grubości i wzorów tapet z włóknem szklanym. Najczęściej produkowane są one w jasnych kolorach, takich jak biele i szarości, by można je było w łatwy sposób pomalować. Jest też niezwykle odporna na parę wodną, kwasy, ogień i wysokie temperatury, dzięki czemu będzie stanowiła najlepszy wybór do pomieszczeń, w których się gotuje – zarówno domowych, jak i restauracyjnych. Jest to także niezwykle uniwersalny typ ściennej okleiny – sprawdzi się do wnętrz o różnej stylistyce i przeznaczeniu. Okładzinę można przemalowywać wielokrotnie, co zapewnia łatwość rearanżacji każdego pomieszczenia. Będzie też doskonałą opcją dla rodziców małych dzieci, które często rysują po ścianach. Zapewnia łatwe czyszczenie, bez ryzyka o ścieranie powierzchni lub jej trwałe uszkodzenie.

Tapeta ze szklanej przędzy może być z powodzeniem przytwierdzona do różnych typów powierzchni, w tym również do drewna, betonu lub płyt gipsowo-kartonowych, co świadczy o jej niezwykłej uniwersalności. Będzie więc idealnym rozwiązaniem dla każdej kuchni, w której planowany jest gruntowny remont.