markizy na taras

Jak zapobiegać nadmiernemu nasłonecznieniu tarasu?

Choć zawsze po mroźnej zimie z upragnieniem oczekujemy na pierwsze ciepłe promienie słoneczne, gorące lato nie jest jedynie przyjemnością, a często też utrapieniem. Nie każdy lubi opalać się przez kilka godzin dziennie, a przebywanie na świeżym powietrzu podczas upalnego lata wiąże się z nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne.

Markizy z materiału

markizy na taras Wtedy zaczynamy po prostu szukać cienia, aby znaleźć ukojenie. Gdy cały nasz ogród i taras jest nasłoneczniony – możemy mieć problem. Powinniśmy więc stworzyć sobie miejsce relaksu w cieniu – który musimy stworzyć sztucznie. Na szczęście istnieje na to kilka sposobów, gdyż obecnie w ofertach sklepów z wyposażeniem ogrodowym znajdziemy szeroki wybór urządzeń dających upragniony cień. Pierwszą z opcji są markizy na taras w mazowieckim. To rozwijana rola materiału, która – w zależności od wielkości – pozwoli nam na zacienienie nawet ¾ tarasu. Zaletą takich markiz jest to, że występują one nie tylko w wersji sterowania ręcznego, ale także elektrycznego – dzięki temu za pomocą wyłącznika czy pilota, możemy opuszczać ją lub podnosić, w zależności od warunków atmosferycznych oraz od tego, czy akurat przebywamy w ogrodzie.

markizy na taras Opcja sterowania elektrycznego jest najciekawsza, ponieważ pozwala ona na zamontowanie w markizie czujnika wiatrowego lub słonecznego, dzięki czemu urządzenie może działać automatycznie, opierając się właśnie na wskazaniach takich czujników. Markiza jest dobrym wyborem, ponieważ oprócz różnych metod sterowania, w sklepach znajdziemy też markizy o różnych sposobach montażu – w zależności od potrzeb, możemy więc wybrać markizę, którą montuje się do ściany, do krokwi dachowej lub do sufitu. W każdym wypadku montaż jest naprawdę prosty i nie trzeba do niego żadnych pomocników czy fachowej ekipy. Markiza potrafi trochę kosztować, jednak wygląda o wiele atrakcyjniej niż zwykły parasol ogrodowy. Ten jest dobry jako rozwiązanie tymczasowe – da nam upragniony cień, ale na dłuższą metę nie powinien stanowić podstawowego wyposażenia tarasowego, jeżeli zależy nam na tarasie stylowym i eleganckim. Taki parasol możemy ustawić w strefie grillowania – wówczas osoba przygotowująca potrawy na grilla, będzie miała do tego komfortowe warunki.

Takie parasole są dostępne w sprzedaży wraz ze specjalną podstawą, która jest naprawdę solidna i zapobiega przewróceniu się parasola nawet przy gwałtownym wietrze. Inną opcją jest żagiel przeciwsłoneczny, jednak to rozwiązanie dużo mniej popularne niż markiza tarasowa, na którą decyduje się coraz więcej osób.