1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00
Jak zapobiegać nadmiernemu nasłonecznieniu tarasu?

Jak zapobiegać nadmiernemu nasłonecznieniu tarasu?

Choć zawsze po mroźnej zimie z upragnieniem oczekujemy na pierwsze ciepłe promienie słoneczne, gorące lato nie jest jedynie przyjemnością, a często też utrapieniem. Nie każdy lubi opalać się przez kilka godzin dziennie, a przebywanie na świeżym powietrzu podczas upalnego lata wiąże się z nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne.

Markizy z materiału

markizy na taras Wtedy zaczynamy po prostu szukać cienia, aby znaleźć ukojenie. Gdy cały nasz ogród i taras jest nasłoneczniony – możemy mieć problem. Powinniśmy więc stworzyć sobie miejsce relaksu w cieniu – który musimy stworzyć sztucznie. Na szczęście istnieje na to kilka sposobów, gdyż obecnie w ofertach sklepów z wyposażeniem ogrodowym znajdziemy szeroki wybór urządzeń dających upragniony cień. Pierwszą z opcji są markizy na taras w mazowieckim. To rozwijana rola materiału, która – w zależności od wielkości – pozwoli nam na zacienienie nawet ¾ tarasu. Zaletą takich markiz jest to, że występują one nie tylko w wersji sterowania ręcznego, ale także elektrycznego – dzięki temu za pomocą wyłącznika czy pilota, możemy opuszczać ją lub podnosić, w zależności od warunków atmosferycznych oraz od tego, czy akurat przebywamy w ogrodzie.

markizy na taras Opcja sterowania elektrycznego jest najciekawsza, ponieważ pozwala ona na zamontowanie w markizie czujnika wiatrowego lub słonecznego, dzięki czemu urządzenie może działać automatycznie, opierając się właśnie na wskazaniach takich czujników. Markiza jest dobrym wyborem, ponieważ oprócz różnych metod sterowania, w sklepach znajdziemy też markizy o różnych sposobach montażu – w zależności od potrzeb, możemy więc wybrać markizę, którą montuje się do ściany, do krokwi dachowej lub do sufitu. W każdym wypadku montaż jest naprawdę prosty i nie trzeba do niego żadnych pomocników czy fachowej ekipy. Markiza potrafi trochę kosztować, jednak wygląda o wiele atrakcyjniej niż zwykły parasol ogrodowy. Ten jest dobry jako rozwiązanie tymczasowe – da nam upragniony cień, ale na dłuższą metę nie powinien stanowić podstawowego wyposażenia tarasowego, jeżeli zależy nam na tarasie stylowym i eleganckim. Taki parasol możemy ustawić w strefie grillowania – wówczas osoba przygotowująca potrawy na grilla, będzie miała do tego komfortowe warunki.

Takie parasole są dostępne w sprzedaży wraz ze specjalną podstawą, która jest naprawdę solidna i zapobiega przewróceniu się parasola nawet przy gwałtownym wietrze. Inną opcją jest żagiel przeciwsłoneczny, jednak to rozwiązanie dużo mniej popularne niż markiza tarasowa, na którą decyduje się coraz więcej osób.

Close Menu