Jak zaaranżować pokój młodzieżowy?

Pokój młodzieżowy jest najczęściej bardziej kolorowy i wyrazisty niż pozostałe pomieszczenia w domu. Nastolatki lubią eksperymentować z wzorami, barwą i designem. Dlatego też same często wolą zadbać o wystrój własnego pokoju, żeby mieć pewność, że będzie odpowiadać ich gustom. Oczywiście rodzice czy profesjonalny architekt wnętrz także możne z powodzeniem urządzić pokój dla nastolatka.

Meble młodzieżowe są kolorowe

tanie meble młodzieżowWarto jednak wiedzieć, jak można to zrobić skutecznie, szybko i bez wydawania fortuny. Jeśli interesują nas tanie meble młodzieżowe sklep internetowy będzie najlepszym rozwiązaniem. W sieci znajdziemy nie tylko największy wybór mebli, ale i najniższe ceny. Niektóre firmy mogą także oferować darmowy transport, czy gratisy i zniżki do dużych zakupów. Tym sposobem meble zostaną nam dostarczone za darmo prosto do domu. Jeśli chodzi o dekoracje ścienne to trafionym pomysłem będą szablony malarskie lub naklejki ścienne. W ten sposób szybko ozdobi się pomieszczenie, a jednocześnie szybko można je zmienić. Zrywanie tapety jest kłopotliwe, a nastolatek lubi zmiany, więc malowanie ścian jest korzystniejszą opcją. Na podłogę warto jest wybrać panele podłogowe w kolorze pośrednim (nie ciemny mahoń i nie jasna sosna). Na panele zawsze można położyć puchaty dywanik lub wykładzinę i tym samym zmienić nieco wygląd pomieszczenia.

tanie meble młodzieżoweCentralny punkt w pokoju nastolatka zapewne będzie zajmowała kanapa. Sprawdzonym rozwiązaniem są te tapicerowane i rozkładane. Modne są też łóżka na metalowej ramie ze zdobionym wezgłowiem. Można do niego dodać także baldachim, przez co zmieni się w książęce łoże. To opcja dla dziewczyn, bo chłopcy raczej nie będą nią zainteresowani. Kanapy tapicerowane można dostać w każdym kolorze, nawet intensywnie żółtym czy ogniście czerwonym. Takie odważne kolory z pewnością spodobają się każdemu nastolatkowi. Do kanapy można dołożyć ozdobne poduszki czy narzuty. Kolejna kwestia to meble, takie jak szafki na ubrania, podręczniki i drobiazgi. Doskonałym rozwiązaniem są meble w całości wykonane z drewna lub sklejki. Takie meble można łatwo przerobić. Przemalowanie ich specjalnymi farbami do mebli nie trwa długo i jest tańsze niż zakup nowych mebli.

W dodatku jest wiele firm oferujących cięcie płyt na wymiar czy sprzedaż akcesoriów meblowych. Szafkę można zmienić poprzez dodanie nowej półki, szuflady, czy wymianę uchwytów do szuflad. W pokoju nastolatka nie może zabraknąć elementów dekoracyjnych. Mogą to być nowoczesne klosze na lampy, czy dekoracyjne szkatułki, świeczniki, czy wieszaki.