Jak wybrać odpowiednią pompę do basenu?

Pływalnie różnią się od siebie liczbą i rozmiarami basenów, ilością atrakcji, a także kosztami budowy. Jednak wszystkie muszą posiadać specjalną pompę, która zadba o prawidłowe ocieplenie wody i utrzymanie jej w stałej temperaturze. Na rynku są one łatwo dostępne i dostosowane do objętości każdego zbiornika.

Pompa dobrze zamontowana

pompa ciepła do basenu Dodatkowo posiadają części, które można z łatwością wymienić w przypadku niespodziewanej awarii. Pompy ciepła do basenów powinny być dobrane odpowiednio do wielkości obiektu i montowane podczas ich budowy. W związku z tym trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą w wybraniu odpowiedniego modelu. Przede wszystkim ważne jest to, czy obiekt będzie kryty, czy nie. Jeśli ma znajdować się pod dachem, pompa będzie zużywać mniej energii, niż w przypadku odkrytej pływalni, gdzie utrzymanie stałej temperatury jest trudniejsze. Jej instalacja nie jest trudna, jednak trzeba umieścić ją w bezpiecznym miejscu. Przede wszystkim musi mieć stały dostęp do powietrza, więc najlepiej jest montować ją na zewnątrz, przy czym należy zrobić to w obszarze, do którego będą mieli dostęp tylko pracownicy obiektu i firmy zajmujące się naprawą takich urządzeń. Pompa ciepła do basenów musi być zabezpieczona tak, by do środka nie dostały się żadne śmieci, liście, czy małe gałęzie, które łatwo mogą zniszczyć cały sprzęt.

pompa ciepła do basenu Podczas silnych mrozów, czy wysokich temperatur, chroniona jest przez specjalną obudowę, która wykonywana jest z ABS-u. Ponadto w wodzie, która znajduje się na pływalniach jest bardzo dużo związków chemicznych, które należy stosować, by utrzymać wodę w odpowiednim stanie. Jednak mogą one bardzo źle wpływać na działanie pompy, a w szczególności znajdujący się tam chlor. W związku z tym należy upewnić się, czy wymiennik ciepła, który znajduje się w środku urządzenia, jest stworzony z tytanu, bądź stali nierdzewnej. Materiały te zapewnią mu odpowiednią trwałość i dodatkowo wydłużą jego żywotność. Należy również pamiętać o tym, że ogrzewają one wodę na pływalniach do maksymalnie trzydziestu pięciu stopni Celsjusza. Pompy ciepła są bardzo przydane, szczególnie wtedy kiedy chcemy ograniczyć działanie systemów grzewczych.

Dobrze zastąpią chociażby kolektory słoneczne, ponieważ ich praca nie jest zależna od warunków atmosferycznych. Ponadto na odkrytych obiektach pozwalają na wydłużenie sezonu kąpielowego, co niesie za sobą większe zyski i zadowolenie klientów. Jeśli ten się skończy, nie ma problemu w tym, żeby je zdemontować i zabezpieczyć do przyszłego sezonu.