listwy mdf

Jak wybrać maskującą listwę na kable?

Dawniej kable i przewody ukryte były pod tynkiem lub w ścianie. To rozwiązanie estetyczne, ale staje się niemałym problemem, gdy konieczna jest ich wymiana lub doszło do awarii. Producenci listew jednak znaleźli na to sposób. Na rynku pojawiły się specjalne maskownice do kabli. Mogą być montowane na ścianie lub zaraz przy podłodze.

Listwa na kable przy podłodze

listwa podłogowa na kableKable są niezbędne w każdym domu, jest ich zresztą całe mnóstwo, i to w każdym pomieszczeniu. I choć są bardzo potrzebne, zwisające i leżące na posadzce wyglądają nie tylko mało estetycznie, ale też są niebezpieczne. Stąd potrzeba ich ukrycia. Do tego celu doskonale sprawdzą korytka czy listwy. Ich wybór jest dzisiaj ogromny, stąd każdy może zdecydować się na model odpowiedni dla swoich potrzeb. Wybiera się je, uwzględniając kolor ścian oraz materiał, z którego wykonana została podłoga. W domach oraz pomieszczeniach biurowych najczęściej stosowana jest maskująca listwa podłogowa na kable. Jest najczęściej produkowana z PCV, przez co jest elastyczna, ale też odporna na uderzenia czy zarysowania. Została ona zaprojektowana w taki sposób, by z łatwością można w niej było ukryć wiązkę przewodów, które prowadzone są na styku ściany i podłogi. Niektóre z nich są dwuelementowe. Na ich powierzchni znajduje się pionowy otwór, który łatwo można zdemontować, np. w przypadku awarii. W ten sposób też można przeprowadzić renowację instalacji elektrycznej bez konieczności zrywania tynku.

listwa podłogowa na kable Osoby, które mają już zamontowane listwy przypodłogowe i nie posiadają one miejsca na przewody, mogą zdecydować się na zakup specjalnych maskownic. Montuje się je bezpośrednio nad listwami przyściennymi. Można albo kupić je w tym samym kolorze co cokoły lub też pomalować na kolor do niego zbliżony, by zachować estetykę wnętrza. W sklepach budowlanych dostępne są również korytka kablowe. Są one szersze i grubsze od listew maskujących. Mogą być wykonane zarówno z tworzywa sztucznego, jak i aluminium. Pozwalają na montaż przewodów, ale też gniazd elektrycznych, teleinformatycznych oraz łączników światła. Sprawdzają się w prywatnych gabinetach oraz firmach informatycznych, a więc wszędzie tam, gdzie ilość przewodów i łączy jest bardzo duża. Większość z nas przykłada ogromną wagę do estetyki wnętrza.

I dlatego też dbamy o każdy szczegół w trakcie remontu. Istotny jest nie tylko kolor ścian, ale też ukrycie wszelkich niedoskonałości i zamaskowanie tego, co niezbędne, np. kabli. Do tego celu idealnie nadaje się maskująca listwa podłogowa. Koszt jej zakupu jest niewielki, a efekt bezcenny.