klimatyzacja do serwerowni

Jak unikać awarii serwerowni?

Infrastruktura informatyczna jest naprawdę skomplikowana – serwerownie wyposażone są w nowoczesne technologie, które zdecydowanie zwiększają ich sprawność, a także umożliwiają korzystanie z dodatkowych funkcji, jak na przykład zarządzanie zdalne. Niestety serwerownie nie są niezawodne – zdarzają się przestoje, których jednak można unikać. W jaki sposób?

Klimatyzacja i sprawdzanie warunków pomieszczenia

klimatyzacja do serwerowni Po prostu należy zadbać o to, aby urządzenia w serwerowni odpowiednio ze sobą współpracowały, ważne jest także ich chłodzenie – klimatyzacji w serwerowni nie należy bagatelizować. Wbrew pozorom ma ona bowiem naprawdę duże znaczenie! Najlepsza klimatyzacja do serwerowni w Warszawie wyposażona jest w kilka interesujących funkcji. Przede wszystkim jej zadaniem jest monitorowanie warunków panujących w pomieszczeniu. To znaczy, że informuje nas o temperaturze oraz o tym, czy w danym miejscu nie jest ona podwyższona. Pozwala zbadać wilgotność powietrza oraz zawartość kurzu w nim. Wszystko po to, aby stworzyć maszynom i urządzeniom odpowiednie warunki do pracy. Jeżeli pojawiły się jakieś odchylenia od normy, nowoczesny system klimatyzacyjny od razu informuje właściciela o aktualnych parametrach środowiskowych, które wzbudziły niepokój. Warto wiedzieć, że systemy takie wyposażone są w alarmy, które pozwalają poinformować nie tylko o awarii klimatyzacji, ale także o innych zagrożeniach – cieknących rurach, skropleniu pary wodnej czy pojawieniu się dymu.

klimatyzacja do serwerowni Dzięki temu możemy działać – nie tylko na miejscu, ale też w sposób zdalny – już w momencie pojawienia się pierwszych nieciekawych symptomów, co może zdecydowanie ograniczyć zagrożenie. Nowoczesne systemy pozwalają też na zdalną kontrolę nad klimatyzatorami – tj. na przykład na ustawienie prędkości wentylatora. Najważniejszy jednak w klimatyzacji jest ściśle sprężony układ chłodzenia, który uniemożliwia recyrkulację powietrza wylotowego. Ponadto posiada funkcję odprowadzania ciepła na zewnątrz. Powietrze wsysane zaś jest odpowiednio chłodzone, aby w serwerowni panowały idealne warunki pracy. Kamery, czujniki, systemy przejść powietrza, zasilacze – to tylko niektóre elementy nowoczesnej klimatyzacji serwerowni, które pozwalają zapewnić bezpieczeństwo.

Jeśli zależy nam na tym, aby zminimalizować ilość awarii urządzeń w naszej serwerowni, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać właśnie o taki dobry, nowoczesny i całkowicie sprawny system klimatyzacji. Najnowsze propozycje producentów charakteryzują się wysokim poziomem niezawodności i spełniają najwyższe możliwe standardy.