panele dąb rustykalny

Jak układać panele w kolorze dębu?

Zaletą paneli podłogowych jest to, że bardzo łatwo je samodzielnie zamontować. To sprawia, że wiele osób decyduje się je kupić. Nie trzeba zatrudniać żadnego majsterkowicza, co pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Nie ma też konieczności sięgania po żadne specjalistyczne narzędzia, mniejszy jest też bałagan.

Panele z modnego dębu

panele dąb rustykalnyJak należy wykonać to zadanie poprawnie? Jak przygotować podłoże? Dobrze ułożona podłoga wygląda bardzo estetycznie i służy przez lata. Ich wybór jest tak duży, że każdy może znaleźć odcień pasujący do wystroju wnętrza i własnych upodobań. Bardzo modne są drewniane panele – dąb rustykalny jest tu dobrym przykładem. Pasuje do pomieszczeń zaaranżowanych w sposób zarówno nowoczesny, jak i klasyczny. Najlepiej jednak komponuje się z wnętrzem zaprojektowanym w stylu rustykalnym. Dobrej jakości deski są nie tylko trwałe i odporne na uszkodzenia, ale też charakteryzują się specyficznym wyglądem powierzchni. Mają liczne słoje czy sęki, co dobrze imituje naturalne drewno. Do złudzenia przypominają wówczas swój pierwowzór. Dąb rustykalny bardzo dobrze komponuje się z białymi ścianami, ale odpowiednie będą też odcienie wanilii i jaśminu. Z panelami w tym odcieniu współgrają też kolory ziemi – beże, brązy i szarości.

panele dąb rustykalnyA jak montować tego rodzaju podłogę? Jeśli kupimy panele, które układać można w systemie podłogi pływającej, nie będzie to zadanie trudne. Takich desek się nie przykleja, nie przybija ani nie przykręca do podłoża. Wystarczy jedynie połączyć ich krawędzie. Zanim jednak przystąpimy do tego zadania, należy odpowiednio przygotować podłoże. Dzięki temu nasza praca będzie prostsza, a efekt zdecydowanie ładniejszy. Na posadzkę betonową położyć należy w pierwszej kolejności folię paroizolacyjną oraz warstwę izolacji akustycznej (wytłumi dźwięk kroków). Można następnie przystąpić do układania desek. Robi się to, zwracając uwagę na wzór powierzchni deski, jednak nie jest to tak istotne w przypadku dębu rustykalnego (im bardziej nierównomierny odcień, tym bardziej naturalny). W każdym przypadku trzeba pamiętać o pozostawieniu szczeliny dylatacyjnej (musi mieć od 5 do 10 mm), która po montażu listwy przypodłogowej stanie się niewidoczna.

Dobrze ułożona podłoga nawet po czasie nie traci swojego uroku. Panele są gładkie, nie mają wybrzuszeń. Jeśli decydujemy się na kolor dębu rustykalnego musimy wziąć pod uwagę, że są to panele jasne, nadające pomieszczeniu klimatu swojskości. Tak też należy zaaranżować całe pomieszczenie, by wszystkie elementy ze sobą współgrały. Efekt na pewno okaże się zadowalający.